MyLease logo png

Artykuł

Co ludzie mówią o leasingu samochodowym – opinie klientów

Oferty leasingu dla firm i osób prywatnych cieszą się dużą popularnością. Dzięki nim można korzystać z nowego, komfortowego samochodu bez ponoszenia wysokich kosztów. Leasing konsumencki oraz dla firm nie wymaga obliczania zdolności kredytowej i spełniania wielu skomplikowanych warunków. Z tego względu wiele osób decyduje się wziąć auto w leasing. Opinie zadowolonych klientów stanowią dla nich dodatkową zachętę.

Leasing samochodu na uproszczonych zasadach

Jeśli chodzi o leasing samochodowy, opinie pozytywne na temat usług firmy będącej leasingodawcą wynikają głównie z przejrzystych warunków finansowania. W ofertach firm leasingowych nie ma licznych haczyków i niejasnych zwrotów. Dzięki temu umowa leasingu samochodu osobowego jest w pełni zrozumiała.

Leasing auta używanego i nowego pojazdu o wartości do 150 tysięcy złotych jest udzielany na zasadach uproszczonych. Konieczne jest jedynie przedstawienie podstawowych dokumentów firmy i dowodu tożsamości leasingobiorcy. Jeśli chce się zaciągnąć leasing samochodów używanych, zasady dla osób prywatnych są podobne.

Korzystny leasing samochodowy dla firm i osób prywatnych

Najlepszą ofertę leasingu można wybrać wraz z doradcą leasingowym, który wskazuje auta z niską ratą miesięczną i wyposażeniem odpowiednim do potrzeb danego użytkownika. Dzięki temu każdy może znaleźć dla siebie korzystny leasing. Opinie, które otrzymuje leasing operacyjny i finansowy dla firm, są pozytywne również ze względu na optymalizację kosztów prowadzenia działalności. Możliwość odliczenia podatku VAT z raty miesięcznej i obniżenia wysokości podatku dochodowego sprawia, że przedsiębiorstwo zarabia więcej i jednocześnie ma dostęp do niezbędnego pojazdu.

Oferty leasingu samochodu uwzględniają potrzeby małych przedsiębiorców, którzy poszukują auta osobowego. Wybierając leasing finansowy lub operacyjny, można korzystać z auta wyłącznie w celach firmowych lub w sposób mieszany do celów firmowych i prywatnych. Prawo podatkowe reguluje obie sytuacje, dlatego zasady rozliczenia podatku dla przedmiotu leasingu są klarowne.

Po zakończeniu trwania umowy auto można wykupić lub zdecydować się na kolejny leasing samochodu. Opinie na temat wykupu zależą głównie od potrzeb leasingobiorcy. Jeśli dotychczasowe auto spełnia oczekiwania użytkownika, jego wykup jest rozsądnym rozwiązaniem. Z kolei, gdy samochód zaczyna się psuć i ma duży przebieg, warto pomyśleć o wyborze leasingu samochodu na nowych zasadach. Pozostawiając dotychczas używany samochód firmie leasingowej, nie ponosi się dodatkowych kosztów z tego tytułu.

Opinie o leasingu auta

Firmy i klienci indywidualni, którzy decydują się na wzięcie auta w leasing, zwykle pozostawiają leasingobiorcy pozytywne opinie. Koszty leasingu są niskie, a wartość samochodów dostępnych w ofercie — wysoka. Firma udzielająca leasingu umożliwia wybieranie spośród aut marek takich jak: Opel, Volkswagen, Skoda i Mercedes. Klienci cenią sobie wybór samochodów klasy premium, sportowych, rodzinnych kombi, a także zwinnych, miejskich aut osobowych. Dzięki temu w przypadku leasingu konsumenckiego i firmowego zawsze można wybrać pojazd odpowiadający na potrzeby konkretnego użytkownika.

Załatwienie leasingu samochodu w polecanej firmie leasingowej wiąże się z minimum formalności, dlatego auto trafia do użytkownika nawet w ciągu kilku dni. Dodatkowo zalety leasingu obejmują możliwość skorzystania z auta przedkontraktowego, którym można poruszać się do czasu otrzymania docelowego pojazdu zgodnie z umową. Takie rozwiązanie zapewnia ciągłość dostępu do własnego samochodu.

Dowiedz się więcej
o naszej firmie

Pamiętaj, że podczas konsultacji, możesz zadać nam dowolne pytanie - nasz specjalista pomoże przy wyborze samochodu oraz dopasowaniu najlepszego finansowania oraz szczegółowo wyjaśni cały proces.

Tło z biurem MyLease
Zdjęcie komputera z kalkulatorami
Zdjęcie komputera z kalkulatorami

Umów się na
bezpłatną konsultację

Pamiętaj, że podczas konsultacji, możesz zadać nam dowolne pytanie - nasz specjalista pomoże przy wyborze samochodu, dopasowaniu najlepszego finansowania oraz szczegółowo wyjaśni cały proces.

Dowiedz się więcej na temat opcji finansowania

Leasing jest aktualnie najpopularniejszą metodą finansowania samochodów przez firmy oraz osoby fizyczne.

Jest to nowoczesna forma użytkowania pojazdu przez wskazany w umowie okres przy określonym limicie kilometrów.

Jest to nowoczesna forma użytkowania pojazdu przez wskazany w umowie okres przy określonym limicie kilometrów.

Jest udzielana przez firmy leasingowe i jest przeznaczona tylko na sfinansowanie środków trwałych.

Sprawdź nasze inne marki oraz segmenty

Logo segmentu Suzuki
Zdjęcie samochodu z segmentu Suzuki

Suzuki

Logo segmentu Peugeot
Zdjęcie samochodu z segmentu Peugeot

Peugeot

Logo segmentu BMW
Zdjęcie samochodu z segmentu BMW

BMW

Logo segmentu Volkswagen
Zdjęcie samochodu z segmentu Volkswagen

Volkswagen

Logo segmentu Mazda
Zdjęcie samochodu z segmentu Mazda

Mazda

Logo segmentu Opel
Zdjęcie samochodu z segmentu Opel

Opel

Logo segmentu Hyundai
Zdjęcie samochodu z segmentu Hyundai

Hyundai

Logo segmentu Skoda
Zdjęcie samochodu z segmentu Skoda

Skoda

Logo segmentu Renault
Zdjęcie samochodu z segmentu Renault

Renault