MyLease logo png

Artykuł

Co to jest leasing i jak z niego skorzystać?

Leasing auta jest jedną z form finansowania samochodu dla firmy lub klienta indywidualnego. Przedmiotem umowy leasingu może być zarówno nowe, jak i używane auto. Na leasingobiorców czekają auta osobowe, dostawcze, a nawet sportowe, dlatego warunki udzielania leasingu są elastyczne. Na czym polega leasing? Jak wziąć auto w leasing?

Kto może wziąć leasing?

Jak wziąć auto w leasing w Polsce w przypadku prowadzenia firmy? Aby wziąć samochód w leasing dla firm, konieczne jest przygotowanie podstawowych dokumentów dotyczących działalności i dowodu osobistego leasingobiorcy. Leasing samochodowy jest możliwy od pierwszego dnia prowadzenia działalności. W tym przypadku potrzebna jest jednak wpłata własna, podobnie jak w przypadku zakupu samochodu na kredyt.

Jak wziąć auto w leasing konsumencki? Leasing konsumencki jest dostępny dla wszystkich osób fizycznych, które chcą nabyć auto do celów prywatnych. Umowa leasingu samochodu dla osób prywatnych opiera się o przejrzyste zasady. Niska rata miesięczna to jedyny koszt, który ponosi leasingobiorca w zamian za możliwość użytkowania nowego, komfortowego pojazdu. Pozostałe formalności dotyczące przedmiotu leasingu są po stronie leasingodawcy.

Jak wziąć auto w leasing?

Kiedy można wziąć auto w leasing? Leasing samochodu osobowego jest możliwy już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej. W przypadku leasingu konsumenckiego umowę można podpisać w dowolnym czasie. Jeśli umowa ma dotyczyć leasingu auta używanego, konieczne jest spełnienie warunków co do wieku pojazdu i jego stanu technicznego.

W celu skorzystania z leasingu operacyjnego lub leasingu finansowego konieczne jest spełnienie kilku warunków. Przede wszystkim należy wybrać pojazd, dla którego mają być przygotowane warunki leasingu. Konieczne jest wskazanie wysokości wpłaty własnej i kwoty wykupu auta po zakończeniu umowy leasingu oraz ustalenie czasu trwania umowy. Na tej podstawie wylicza się koszt leasingu w skali miesiąca, a więc wysokość raty.

Aby podpisać umowę, należy uiścić ustaloną wpłatę własną. Do sporządzenia umowy potrzebne są dodatkowe dokumenty, jeśli leasing używanego samochodu lub nowego auta dotyczy pojazdu o wartości powyżej 150 tysięcy złotych. W tym przypadku przedsiębiorca lub osoba prywatna powinna udowodnić, że ma wystarczające dochody, by regularnie płacić ratę. Wysokość rat leasingowych dla aut w cenie powyżej 150 tysięcy złotych wynosi powyżej 2-3 tysięcy złotych. Bez dokładniejszej weryfikacji klienta firmy leasingowe nie chcą podejmować decyzji pozytywnej o udzieleniu finansowania.

Czy możliwy jest leasing samochodu używanego?

Umowa leasingu operacyjnego lub finansowego może dotyczyć używanego auta. Leasingobiorca powinien przygotować się na sporo ograniczeń w wyborze takiego pojazdu. Zwykle umowa może dotyczyć jedynie auta, które ma kilka lat, gdyż starsze samochody szybko tracą na wartości. Pojazd użytkowany jedynie przez kilka sezonów wciąż jest w dobrym stanie technicznym, dlatego w trakcie trwania umowy jego wartość jest wysoka. Klient zainteresowany leasingiem auta używanego powinien pamiętać, że im starszy samochód, tym trudniej o zawarcie umowy na atrakcyjnych warunkach.

Jeśli chce się podpisać umowę leasingową na dowolne auto, powinno się skontaktować z przedstawicielem firmy leasingowej. Specjalista dokładnie wytłumaczy wszystkie warunki finansowania oraz udzieli odpowiedzi o wykup przedmiotu leasingu po zakończeniu umowy. Dodatkowo może podpowiedzieć, które pojazdy warto wybrać w danym segmencie.

Dowiedz się więcej
o naszej firmie

Pamiętaj, że podczas konsultacji, możesz zadać nam dowolne pytanie - nasz specjalista pomoże przy wyborze samochodu oraz dopasowaniu najlepszego finansowania oraz szczegółowo wyjaśni cały proces.

Tło z biurem MyLease
Zdjęcie komputera z kalkulatorami
Zdjęcie komputera z kalkulatorami

Umów się na
bezpłatną konsultację

Pamiętaj, że podczas konsultacji, możesz zadać nam dowolne pytanie - nasz specjalista pomoże przy wyborze samochodu, dopasowaniu najlepszego finansowania oraz szczegółowo wyjaśni cały proces.

Dowiedz się więcej na temat opcji finansowania

Leasing jest aktualnie najpopularniejszą metodą finansowania samochodów przez firmy oraz osoby fizyczne.

Jest to nowoczesna forma użytkowania pojazdu przez wskazany w umowie okres przy określonym limicie kilometrów.

Jest to nowoczesna forma użytkowania pojazdu przez wskazany w umowie okres przy określonym limicie kilometrów.

Jest udzielana przez firmy leasingowe i jest przeznaczona tylko na sfinansowanie środków trwałych.

Sprawdź nasze inne marki oraz segmenty

Logo segmentu Suzuki
Zdjęcie samochodu z segmentu Suzuki

Suzuki

Logo segmentu Peugeot
Zdjęcie samochodu z segmentu Peugeot

Peugeot

Logo segmentu BMW
Zdjęcie samochodu z segmentu BMW

BMW

Logo segmentu Volkswagen
Zdjęcie samochodu z segmentu Volkswagen

Volkswagen

Logo segmentu Mazda
Zdjęcie samochodu z segmentu Mazda

Mazda

Logo segmentu Opel
Zdjęcie samochodu z segmentu Opel

Opel

Logo segmentu Hyundai
Zdjęcie samochodu z segmentu Hyundai

Hyundai

Logo segmentu Skoda
Zdjęcie samochodu z segmentu Skoda

Skoda

Logo segmentu Renault
Zdjęcie samochodu z segmentu Renault

Renault