MyLease logo png

Artykuł

Jak działa leasing dla osób prywatnych?

Leasing przez lata był dostępny wyłącznie dla przedsiębiorców. Obecnie mogą skorzystać z niego również osoby prywatne. Dzięki temu jest to oferta, na którą warto się zdecydować, gdy szuka się alternatywy dla kredytu. Leasing jest ceniony przede wszystkim ze względu na niższe raty i uproszczone formalności. Jak działa leasing dla osób prywatnych?

Jak działa leasing konsumencki?

Leasing dla osób prywatnych to leasing konsumencki. W jego ramach można nabyć samochód bez przechodzenia przez skomplikowaną procedurę kredytową. W przypadku pojazdów o wartości do 150 tysięcy złotych klienci prywatni mogą wziąć leasing w ramach uproszczonych zasad. Wystarczy, że mają stabilną sytuację finansową i przedstawią swój dowód tożsamości. Opłacanie rat leasingowych gwarantuje im możliwość korzystania z samochodu w ramach ustalonego limitu kilometrów. Firma leasingowa pozostaje właścicielem auta przez cały okres trwania umowy. Po jej zakończeniu leasingobiorca może z kolei wykupić samochód za ustaloną na początku kwotę. Wykup jest nieobowiązkowy. Już w czasie podpisywania umowy można podjąć decyzję, że po zakończeniu leasingu nie wykupi się pojazdu. Zamiast tego można wybrać dla siebie kolejny samochód w leasingu.

Leasing konsumencki – co to?

Leasing konsumencki to forma finansowania przeznaczona wyłącznie dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Pod względem formalnym działa tak samo jak leasing dla firm. Można z niego korzystać w przypadku, gdy chce się zyskać prawo do korzystania z samochodu przez określony czas. Prawo to przysługuje przez cały okres regularnego spłacania rat zgodnie z podpisaną umową.

W ramach leasingu klient prywatny nie staje się właścicielem pojazdu. Jest jedynie jego użytkownikiem. Umowa dotyczy prawa użytkowania, a nie własności. Auto dalej należy formalnie do leasingodawcy. Leasing konsumencki nie wymaga badania zdolności kredytowej, dlatego w żaden sposób na nią nie wpływa. Dzięki temu można w przyszłości skorzystać z kredytu na inny cel i jednocześnie przez cały czas używać leasingowanego samochodu.

Na czym polega leasing auta konsumencki?

Leasing konsumencki auta jest dostępny w przypadku nowych i używanych samochodów. Auta używane można nabyć w leasingu pod warunkiem, że mają nie więcej niż kilka lat. Samochody starsze niż 8-10 lat nie są dostępne. Ich wartość szybko spada, dlatego ich leasing jest nieopłacalny dla leasingodawcy. Nowe auta w leasingu konsumenckim są dostępne w ratach w wysokości od niecałego 1000 zł miesięcznie. Samochód prosto z salonu w ramach kredytu jest zwykle droższy. Dodatkowo kredyt wymaga posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej. W przypadku przeciętnych zarobków uzyskanie kredytu na auto o wartości 100-150 tysięcy złotych może być niemożliwe. Ten sam klient uzyska jednak leasing na auto o porównywalnej wartości.

Konsumencki leasing można uzyskać również na samochody o wartości powyżej 150 tysięcy złotych. W tym przypadku konieczne jest przedstawienie odpowiednich dochodów i udowodnienie, że ma się wystarczająco wysokie wynagrodzenie, by regularnie spłacać raty. Cała procedura jest jednak szybka, bez względu na to, ile formalności spełnia klient. Decyzja o udzieleniu leasingu jest wydawana nawet w ciągu kilku godzin.

Na czym polega leasing konsumencki?

Leasing dla osób prywatnych umożliwia sfinansowanie samochodów z różnych segmentów i o dowolnej wartości. Klienci indywidualni mogą wybrać dla siebie auta marek takich jak: Kia, Fiat, Skoda, Toyota, BMW lub Audi. Czekają na nich zarówno małe, zwinne samochody, jak i przestronne SUV-y oraz rodzinne kombi, które idealnie sprawdzą się w czasie wakacyjnych wyjazdów. Wybór modeli aut w leasingu jest na tyle szeroki, że można znaleźć pośród nich pojazdy na każdą kieszeń, dopasowane do szczególnych potrzeb konkretnego użytkownika. Auta mają silniki hybrydowe, dlatego leasingobiorcy mogą wybierać samochody o niewielkim spalaniu w mieście i trasie, bądź postawić na tańsze w zakupie modele aut z silnikami benzynowymi, które cechują się wyższym zużyciem paliwa.

Dowiedz się więcej
o naszej firmie

Pamiętaj, że podczas konsultacji, możesz zadać nam dowolne pytanie - nasz specjalista pomoże przy wyborze samochodu oraz dopasowaniu najlepszego finansowania oraz szczegółowo wyjaśni cały proces.

Tło z biurem MyLease
Zdjęcie komputera z kalkulatorami
Zdjęcie komputera z kalkulatorami

Umów się na
bezpłatną konsultację

Pamiętaj, że podczas konsultacji, możesz zadać nam dowolne pytanie - nasz specjalista pomoże przy wyborze samochodu, dopasowaniu najlepszego finansowania oraz szczegółowo wyjaśni cały proces.

Dowiedz się więcej na temat opcji finansowania

Leasing jest aktualnie najpopularniejszą metodą finansowania samochodów przez firmy oraz osoby fizyczne.

Jest to nowoczesna forma użytkowania pojazdu przez wskazany w umowie okres przy określonym limicie kilometrów.

Jest to nowoczesna forma użytkowania pojazdu przez wskazany w umowie okres przy określonym limicie kilometrów.

Jest udzielana przez firmy leasingowe i jest przeznaczona tylko na sfinansowanie środków trwałych.

Sprawdź nasze inne marki oraz segmenty

Logo segmentu Suzuki
Zdjęcie samochodu z segmentu Suzuki

Suzuki

Logo segmentu Peugeot
Zdjęcie samochodu z segmentu Peugeot

Peugeot

Logo segmentu BMW
Zdjęcie samochodu z segmentu BMW

BMW

Logo segmentu Volkswagen
Zdjęcie samochodu z segmentu Volkswagen

Volkswagen

Logo segmentu Mazda
Zdjęcie samochodu z segmentu Mazda

Mazda

Logo segmentu Opel
Zdjęcie samochodu z segmentu Opel

Opel

Logo segmentu Hyundai
Zdjęcie samochodu z segmentu Hyundai

Hyundai

Logo segmentu Skoda
Zdjęcie samochodu z segmentu Skoda

Skoda

Logo segmentu Renault
Zdjęcie samochodu z segmentu Renault

Renault