MyLease logo png

Artykuł

Jak działa leasing i jakie daje możliwości?

Zakup samochodu w leasingu pozwala cieszyć się możliwością korzystania z nowego, komfortowego auta bez ponoszenia wysokich kosztów i zaciągania kredytów. Do firmy leasingowej mogą zgłosić się przedsiębiorcy i klienci indywidualni, którzy chcą nabyć auto na korzystnych warunkach. Jakie są zasady kupna auta w leasingu?

Leasing samochodu — elastyczne zasady finansowania samochodu

Zakup samochodu w leasingu to nie do końca poprawne określenie, gdyż leasingobiorca nie jest właścicielem samochodu. Jego właścicielem przez cały czas trwania umowy jest leasingodawca, czyli firma, która udziela leasingu. W praktyce zakup auta w leasingu oznacza, że leasingobiorca płaci ustalone raty miesięczne i ma prawo użytkować wybrany pojazd zgodnie ze swoimi potrzebami. Zakup samochodu w leasingu faktycznie ma miejsce dopiero na zakończenie umowy. Wtedy leasingobiorca może zdecydować się na wykup samochodu osobowego za ustaloną wcześniej kwotę i dalej korzystać z auta bez płacenia rat.

Warunki umowy leasingu są elastyczne, dlatego wysokość rat i okres trwania spłaty można dopasować do indywidualnych potrzeb klienta. Leasing samochodu osobowego wymaga z reguły wniesienia wpłaty własnej, jednak nie wymusza dokonywania wykupu pojazdu. Leasing operacyjny lub finansowy można zakończyć i zdecydować się na kolejny zakup auta w leasingu. Jeśli zachodzi taka potrzeba, przedsiębiorca lub klient indywidualny mogą co kilka lat korzystać z nowego pojazdu i pozostawiać dotychczas użytkowany samochód w firmie leasingowej.

Leasing samochodowy a wybór aut

W ramach leasingu finansowego, operacyjnego i konsumenckiego można wybierać spośród wielu modeli aut. Leasing operacyjny samochodu obejmuje modele marek takich jak: Peugeot, Kia, Mercedes, Audi i Volkswagen. Wśród nich dostępne są pojazdy z różnych segmentów: pojemne kombi, zwinne, miejskie auta, wygodne limuzyny i szybkie sportowe samochody. Możliwy jest również leasing samochodów używanych z określonych roczników. Dzięki temu leasingobiorcy mogą znaleźć dla siebie odpowiedni samochód na każdą kieszeń.

W przypadku umowy leasingu operacyjnego i finansowego leasingobiorca może wybrać auto o wartości poniżej 150 tysięcy złotych. Do tej wartości samochodu możliwe jest zastosowanie uproszczonych zasad weryfikacji klienta i szybkie podpisanie umowy. Do zawarcia umowy leasingu finansowego przedsiębiorca potrzebuje jedynie podstawowych danych firmy oraz dowodu tożsamości. Kupno samochodu w leasing w przypadku aut o wartości powyżej 150 tysięcy złotych wymaga przedstawienia dodatkowych dokumentów zgodnie z wymaganiami firmy leasingowej. W obu przypadkach leasingobiorca może jednak liczyć na atrakcyjne zasady finansowania.

Leasing konsumencki samochodu — poznaj jego zalety

Kupno auta w leasingu to prosty sposób, by nabyć nowy samochód. Wysokość rat leasingowych nie wpływa na zdolność kredytową, dlatego w przypadku leasingu nie dochodzi do jej obniżenia tak jak w przypadku kredytów samochodowych. Do finansowania zakupu samochodu za pomocą leasingu nie trzeba przygotowywać wielu dokumentów. Procedura przyznawania leasingu trwa krótko. Dzięki temu ta forma finansowania samochodu sprawdza się świetnie dla klientów, którzy w niedługim czasie chcą wziąć np. kredyt hipoteczny.

Zakup samochodu osobowego w leasingu daje możliwość dopasowania wysokości rat miesięcznych i kwoty wykupu do własnych potrzeb. Zbyt wysokie raty można obniżyć poprzez zwiększenie kwoty wykupu lub wydłużenie czasu trwania umowy. Równie dobrze leasingobiorca może zwiększyć wysokość wpłaty początkowej.

Dowiedz się więcej
o naszej firmie

Pamiętaj, że podczas konsultacji, możesz zadać nam dowolne pytanie - nasz specjalista pomoże przy wyborze samochodu oraz dopasowaniu najlepszego finansowania oraz szczegółowo wyjaśni cały proces.

Tło z biurem MyLease
Zdjęcie komputera z kalkulatorami
Zdjęcie komputera z kalkulatorami

Umów się na
bezpłatną konsultację

Pamiętaj, że podczas konsultacji, możesz zadać nam dowolne pytanie - nasz specjalista pomoże przy wyborze samochodu, dopasowaniu najlepszego finansowania oraz szczegółowo wyjaśni cały proces.

Dowiedz się więcej na temat opcji finansowania

Leasing jest aktualnie najpopularniejszą metodą finansowania samochodów przez firmy oraz osoby fizyczne.

Jest to nowoczesna forma użytkowania pojazdu przez wskazany w umowie okres przy określonym limicie kilometrów.

Jest to nowoczesna forma użytkowania pojazdu przez wskazany w umowie okres przy określonym limicie kilometrów.

Jest udzielana przez firmy leasingowe i jest przeznaczona tylko na sfinansowanie środków trwałych.

Sprawdź nasze inne marki oraz segmenty

Logo segmentu Suzuki
Zdjęcie samochodu z segmentu Suzuki

Suzuki

Logo segmentu Peugeot
Zdjęcie samochodu z segmentu Peugeot

Peugeot

Logo segmentu BMW
Zdjęcie samochodu z segmentu BMW

BMW

Logo segmentu Volkswagen
Zdjęcie samochodu z segmentu Volkswagen

Volkswagen

Logo segmentu Mazda
Zdjęcie samochodu z segmentu Mazda

Mazda

Logo segmentu Opel
Zdjęcie samochodu z segmentu Opel

Opel

Logo segmentu Hyundai
Zdjęcie samochodu z segmentu Hyundai

Hyundai

Logo segmentu Skoda
Zdjęcie samochodu z segmentu Skoda

Skoda

Logo segmentu Renault
Zdjęcie samochodu z segmentu Renault

Renault