MyLease logo png

Artykuł

Jak znaleźć najkorzystniejszą umowę leasingu?

Zawarcie umowy leasingu umożliwia korzystanie z nowego samochodu na atrakcyjnych warunkach. Auto w leasingu jest komfortowe i odpowiada na potrzeby przedsiębiorcy, który oczekuje niezawodności w każdej sytuacji. Najlepszy leasing jest niedrogi i jednocześnie umożliwia wybieranie spośród wielu modeli samochodów. Jeśli interesuje Cię leasing, banki mogą udzielić Ci go na różnych zasadach. Jak wybrać korzystną umowę dla siebie?

Leasing czy kredyt samochodowy?

Przedmiot umowy leasingu, czyli samochód, można sfinansować również za pomocą kredytu samochodowego. Banki leasingowe oferują często oba produkty. Parametry umowy leasingu zwykle są jednak korzystniejsze dla przedsiębiorcy, gdyż umożliwiają mu obniżenie wysokości należnego podatku VAT i podatku dochodowego już od pierwszych dni prowadzenia działalności gospodarczej. Leasing można wziąć na korzystnych, uproszczonych zasadach, dlatego korzystają z niego nowe firmy.

W przypadku kredytu samochodowego konieczne jest wykazanie zdolności kredytowej. Firma musi istnieć na rynku co najmniej kilka miesięcy, by mogła to zrobić. Dodatkowo korzyści podatkowe z leasingu są większe niż po wzięciu kredytu. Okres leasingu można ustalić elastycznie, dlatego oferta w pełni odpowiada na możliwości finansowe przedsiębiorcy.

Na co zwrócić uwagę, gdy wybiera się leasing?

Wysokość rat to nie jedyna kwestia, na którą powinno się zwrócić uwagę, gdy wybiera się leasing. Banki oferują różne warunki finansowania pod względem czasu trwania umowy oraz wysokości wpłaty początkowej i opcji wykupu. Bank może zaproponować warunki nieodpowiednie dla danego klienta, dlatego przedsiębiorca powinien pamiętać o porównaniu ofert. Oprocentowanie powinno być możliwe niskie, jednak równie istotne jest dopasowanie wysokości wpłaty początkowej. Zbyt wysoka wpłata obowiązkowa uniemożliwia skorzystanie z leasingu przedsiębiorcom rozpoczynającym działalność. Obowiązkowy wykup przedmiotu leasingu po zakończeniu umowy sprawia z kolei, że leasing jest nieopłacalny dla firm, które potrzebują nowych pojazdów.

Bank leasingowy oferuje najmniej korzystne zasady finansowania dla nowych przedsiębiorców. Oferta leasingu w ich przypadku bywa ograniczona przez brak historii kredytowej i regularnych, wiarygodnych dochodów do przedstawienia. Leasing do 150 tysięcy złotych można uzyskać na uproszczonych zasadach u dealera, jednak bank może być nieco ostrożniejszy. Może również naliczyć wyższe oprocentowanie dla nowego przedsiębiorstwa, przez co wysokość rat leasingowych będzie wyższa niż w przypadku firm istniejących na rynku dłużej.

Leasing w banku, czy u dealera?

Gdzie wziąć leasing? Można skorzystać z niego w banku lub za pośrednictwem dealera samochodowego. Nie można jednoznacznie wskazać, które z tych rozwiązań jest lepsze dla przedsiębiorcy. Bank często oferuje niskie raty, jednak zobowiązuje klienta do wykupu samochodu po zakończeniu umowy. Dealer z kolei jest bardziej elastyczny w tej kwestii i daje możliwość zakończenia leasingu bez wykupu, by zawrzeć umowę leasingu na nowy pojazd. Dzięki temu modernizacja floty samochodowej jest łatwiejsza.

Wybierając leasing, warto pamiętać, że stali klienci mogą zwykle liczyć na korzystniejsze warunki finansowania niż osoby, które biorą leasing po raz pierwszy. Kolejna umowa może być objęta niższym oprocentowaniem lub możliwością rezygnacji z wpłaty początkowej. Przed podpisaniem umowy z nowym leasingodawcą warto to sprawdzić, by zaoszczędzić jak najwięcej. Jest to ważne zarówno, gdy zawiera się umowę z bankiem leasingowym, jak i dealerem.

Dowiedz się więcej
o naszej firmie

Pamiętaj, że podczas konsultacji, możesz zadać nam dowolne pytanie - nasz specjalista pomoże przy wyborze samochodu oraz dopasowaniu najlepszego finansowania oraz szczegółowo wyjaśni cały proces.

Tło z biurem MyLease
Zdjęcie komputera z kalkulatorami
Zdjęcie komputera z kalkulatorami

Umów się na
bezpłatną konsultację

Pamiętaj, że podczas konsultacji, możesz zadać nam dowolne pytanie - nasz specjalista pomoże przy wyborze samochodu, dopasowaniu najlepszego finansowania oraz szczegółowo wyjaśni cały proces.

Dowiedz się więcej na temat opcji finansowania

Leasing jest aktualnie najpopularniejszą metodą finansowania samochodów przez firmy oraz osoby fizyczne.

Jest to nowoczesna forma użytkowania pojazdu przez wskazany w umowie okres przy określonym limicie kilometrów.

Jest to nowoczesna forma użytkowania pojazdu przez wskazany w umowie okres przy określonym limicie kilometrów.

Jest udzielana przez firmy leasingowe i jest przeznaczona tylko na sfinansowanie środków trwałych.

Sprawdź nasze inne marki oraz segmenty

Logo segmentu Suzuki
Zdjęcie samochodu z segmentu Suzuki

Suzuki

Logo segmentu Peugeot
Zdjęcie samochodu z segmentu Peugeot

Peugeot

Logo segmentu BMW
Zdjęcie samochodu z segmentu BMW

BMW

Logo segmentu Volkswagen
Zdjęcie samochodu z segmentu Volkswagen

Volkswagen

Logo segmentu Mazda
Zdjęcie samochodu z segmentu Mazda

Mazda

Logo segmentu Opel
Zdjęcie samochodu z segmentu Opel

Opel

Logo segmentu Hyundai
Zdjęcie samochodu z segmentu Hyundai

Hyundai

Logo segmentu Skoda
Zdjęcie samochodu z segmentu Skoda

Skoda

Logo segmentu Renault
Zdjęcie samochodu z segmentu Renault

Renault