MyLease logo png

Artykuł

Leasing auta do 1000 złotych – to możliwe!

Leasing samochodu jest korzystną formą finansowania auta. Dzięki niemu nowy samochód może służyć przedsiębiorcom lub osobom prywatnym w dowolny sposób. Rata miesięczna jest przystępna, dlatego na leasing może pozwolić sobie wiele osób, które potrzebują auta na co dzień. W ramach leasingu można nabyć komfortowe, nowe pojazdy oraz auta używane w doskonałym stanie technicznym. Jakie auto w leasing do 1000 zł można nabyć?

Tanie samochody osobowe w leasingu

Oferta leasingu samochodów jest szeroka, dlatego przedsiębiorcy i klienci indywidualni mogą wybierać spośród aut z różnych segmentów. Można znaleźć wśród nich samochody marek takich jak: Kia, Opel, Seat i Peugeot, a także limuzyny Mercedes i Audi. Na leasingobiorców czekają dodatkowo samochody sportowe z niskim zawieszeniem i modnym silnikiem. Auta osobowe z wszystkich segmentów są dostępne w leasingu operacyjnym, finansowym i konsumenckim.

Wysokość miesięcznej raty leasingu zależy od wartości auta, dlatego leasing do 1000 zł brutto dotyczy samochodów z niższej półki cenowej. Jakie auto w leasing do 1000 zł można wziąć na firmę lub w ramach leasingu konsumenckiego? W obu przypadkach można znaleźć dla siebie nowe modele miejskie marek Peugeot, Kia i Opel. Przedsiębiorcy mogą zdecydować się na nieco większe i droższe pojazdy, gdyż samochody w leasing do 1000 zł netto obejmują większy wybór modeli. Podatek VAT można odliczyć, dlatego ostateczny koszt raty jest niższy.

Przystępne raty leasingu dla każdego

Leasing do 1000 zł jest korzystny dla wielu osób ze względu na niski koszt miesięcznej raty w porównaniu do innych form finansowania auta. Raty kredytu samochodowego mają podobną wysokość, lecz nie przynoszą korzyści podatkowych dla przedsiębiorców. Leasing konsumencki z kolei nie obniża zdolności kredytowej i sprzyja możliwości uzyskania korzystnego kredytu na inny cel. Rata w wysokości do 1000 zł jest przystępna, dlatego jej spłacanie nie obciąża nadmiernie miesięcznego budżetu.

Jaki leasing do 1000 zł jest opłacalny? Rata w wysokości do 1000 zł jest korzystna, zarówno gdy przedsiębiorca wybiera leasing operacyjny, jak i finansowy. W pierwszym przypadku może odliczać podatek VAT od rat, w drugim dodatkowo może obniżyć wysokość należnego podatku dochodowego za sprawą amortyzacji. Dzięki korzyściom podatkowym leasing dla przedsiębiorców jest jeszcze bardziej opłacalny w porównaniu do innych form finansowania samochodów.

Jak obniżyć ratę za leasing samochodu?

Czy auto za 1000 zł miesięcznie może być jeszcze tańsze? Auto dla firmy można znaleźć nawet za 700-800 zł netto miesięcznie, jeśli spełni się kilka warunków. W celu obniżenia raty leasingowej można zdecydować się na tańszy samochód. Jeśli jego wartość jest niewielka, rata spada. Podobnie jest, gdy przedsiębiorca decyduje się na wyższą wpłatę początkową. Jej brak lub niska wysokość sprawiają, że rośnie rata netto. Leasing jest tym samym droższy. Wysoka wpłata sprawia z kolei, że rata jest niewielka, a finansowanie auta stanowi znikome obciążenie dla budżetu przedsiębiorcy.

Obniżenie raty leasingowej jest możliwe także poprzez ustalenie wyższej wartości wykupu pojazdu. Przedsiębiorca może korzystać z potrzebnego mu auta od początku prowadzenia działalności i jednocześnie zarabiać na wykup samochodu za kilka lat. Cena samochodu podczas wykupu jest atrakcyjna, a sama rata leasingowa jest niska i umożliwia dalsze inwestowanie w rozwój działalności. Leasing samochodu osobowego na firmę można również negocjować, by indywidualnie ustalić warunki obniżenia raty miesięcznej.

Dowiedz się więcej
o naszej firmie

Pamiętaj, że podczas konsultacji, możesz zadać nam dowolne pytanie - nasz specjalista pomoże przy wyborze samochodu oraz dopasowaniu najlepszego finansowania oraz szczegółowo wyjaśni cały proces.

Tło z biurem MyLease
Zdjęcie komputera z kalkulatorami
Zdjęcie komputera z kalkulatorami

Umów się na
bezpłatną konsultację

Pamiętaj, że podczas konsultacji, możesz zadać nam dowolne pytanie - nasz specjalista pomoże przy wyborze samochodu, dopasowaniu najlepszego finansowania oraz szczegółowo wyjaśni cały proces.

Dowiedz się więcej na temat opcji finansowania

Leasing jest aktualnie najpopularniejszą metodą finansowania samochodów przez firmy oraz osoby fizyczne.

Jest to nowoczesna forma użytkowania pojazdu przez wskazany w umowie okres przy określonym limicie kilometrów.

Jest to nowoczesna forma użytkowania pojazdu przez wskazany w umowie okres przy określonym limicie kilometrów.

Jest udzielana przez firmy leasingowe i jest przeznaczona tylko na sfinansowanie środków trwałych.

Sprawdź nasze inne marki oraz segmenty

Logo segmentu Suzuki
Zdjęcie samochodu z segmentu Suzuki

Suzuki

Logo segmentu Peugeot
Zdjęcie samochodu z segmentu Peugeot

Peugeot

Logo segmentu BMW
Zdjęcie samochodu z segmentu BMW

BMW

Logo segmentu Volkswagen
Zdjęcie samochodu z segmentu Volkswagen

Volkswagen

Logo segmentu Mazda
Zdjęcie samochodu z segmentu Mazda

Mazda

Logo segmentu Opel
Zdjęcie samochodu z segmentu Opel

Opel

Logo segmentu Hyundai
Zdjęcie samochodu z segmentu Hyundai

Hyundai

Logo segmentu Skoda
Zdjęcie samochodu z segmentu Skoda

Skoda

Logo segmentu Renault
Zdjęcie samochodu z segmentu Renault

Renault