MyLease logo png

Artykuł

Leasing samochodów używanych bez tajemnic

Leasing samochodu używanego jest możliwy zarówno w przypadku przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatnej. Leasing auta używanego jest jednak nieco trudniejszy do uzyskania w porównaniu do finansowania auta z salonu. Ma to związek przede wszystkim z trudniejszym oszacowaniem wartości samochodu i jego szybszym spadkiem wartości. Czy warto wziąć leasing na auto używane?

Leasing samochodów używanych — czy jest korzystny?

Obecnie zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci prywatni mogą wziąć leasing. Samochód używany jest wybierany głównie przez osoby prywatne, które stawiają na auta z drugiej ręki ze względu na koszty. Zakup używanego samochodu to wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych, podczas gdy na nowy pojazd powinno się przygotować powyżej 60-70 tysięcy złotych. Leasing używanego auta jest korzystny, gdyż w jego ramach można nabyć nowsze auta oraz pojazdy wyższej klasy w atrakcyjnej cenie.

Leasing używanych samochodów cechuje się niskimi ratami i możliwością uiszczenia niskiej wpłaty początkowej. Wykup auta po leasingu również jest niedrogi. Dzięki temu raty są przystępne nawet dla przedsiębiorców, którzy osiągają niskie zyski lub sporo inwestują w dalszy rozwój przedsiębiorstwa. Zakup samochodu używanego w ramach leasingu wiąże się jednak z wyższym ubezpieczeniem, dlatego roczne koszty OC i AC mogą przekroczyć 3-4 tysiące złotych.

Leasing samochodu osobowego używanego a koszty

Leasing samochodów używanych jest dostępny w ratach w wysokości kilkuset złotych. W wielu przypadkach umowy leasingu mogą obejmować raty mniejsze niż 1000 zł netto miesięcznie i wpłatę własną poniżej 10% wartości samochodu. Dzięki temu z leasingu pojazdów używanych mogą skorzystać nawet mikroprzedsiębiorcy, rozpoczynający działalność i dysponujący niewielką kwotą oszczędności. Koszty związane z leasingiem auta z drugiej ręki nie rosną wraz z wiekiem pojazdu i wiążą się jedynie z wartością początkową pojazdu używanego.

Koszty w przypadku leasingu auta używanego obniża się w podobny sposób jak w przypadku aut nowych. Rata miesięczna spada po skróceniu okresu trwania mowy, dokonaniu wyższej wpłaty początkowej lub ustaleniu wyższej kwoty wykupu auta. Możliwe jest również zawarcie korzystniejszej umowy, jeśli wcześniej korzystało się już z leasingu w danej firmie. Najtańszy leasing samochodów używanych można znaleźć po wcześniejszym porównaniu ofert różnych leasingodawców.

Maksymalny okres leasingu samochodu używanego

W przypadku leasingu samochodów używanych kluczowy jest wiek pojazdów. Zbyt stare pojazdy nie mogą być przedmiotem leasingu. Ich leasingowanie jest nieopłacalne dla firm leasingowych ze względu na niską wartość pojazdów tego typu. Auta mające powyżej 5 lat często są już na tyle zużyte, że po upływie kolejnych 2-3 lat wymagają generalnych remontów. Ich naprawy są kosztowne, a wartość całego auta spada z roku na rok. Samochód ze starszych roczników ze zużytym silnikiem i wysokim przebiegiem jest mało atrakcyjny dla kolejnych klientów, dlatego firma leasingowa unika jego finansowania.

Ostateczne warunki leasingu samochodu używanego są ustalane indywidualnie, dlatego ważne jest dokonanie wyceny auta oraz skontaktowanie się z wybranym leasingodawcą. Negocjowanie umowy sprzyja obniżeniu oprocentowania i ustaleniu korzystniejszej wysokości wpłaty początkowej lub sumy wykupu. W przypadku aut używanych na najlepsze warunki leasingu można liczyć, gdy pojazd ma maksymalnie 2-3 lata. Jeśli auto ma powyżej 8 lat, czas trwania umowy może wynieść maksymalnie 2 lata. Negocjacje wysokości raty w takiej sytuacji są praktyczne niemożliwe.

Dowiedz się więcej
o naszej firmie

Pamiętaj, że podczas konsultacji, możesz zadać nam dowolne pytanie - nasz specjalista pomoże przy wyborze samochodu oraz dopasowaniu najlepszego finansowania oraz szczegółowo wyjaśni cały proces.

Tło z biurem MyLease
Zdjęcie komputera z kalkulatorami
Zdjęcie komputera z kalkulatorami

Umów się na
bezpłatną konsultację

Pamiętaj, że podczas konsultacji, możesz zadać nam dowolne pytanie - nasz specjalista pomoże przy wyborze samochodu, dopasowaniu najlepszego finansowania oraz szczegółowo wyjaśni cały proces.

Dowiedz się więcej na temat opcji finansowania

Leasing jest aktualnie najpopularniejszą metodą finansowania samochodów przez firmy oraz osoby fizyczne.

Jest to nowoczesna forma użytkowania pojazdu przez wskazany w umowie okres przy określonym limicie kilometrów.

Jest to nowoczesna forma użytkowania pojazdu przez wskazany w umowie okres przy określonym limicie kilometrów.

Jest udzielana przez firmy leasingowe i jest przeznaczona tylko na sfinansowanie środków trwałych.

Sprawdź nasze inne marki oraz segmenty

Logo segmentu Suzuki
Zdjęcie samochodu z segmentu Suzuki

Suzuki

Logo segmentu Peugeot
Zdjęcie samochodu z segmentu Peugeot

Peugeot

Logo segmentu BMW
Zdjęcie samochodu z segmentu BMW

BMW

Logo segmentu Volkswagen
Zdjęcie samochodu z segmentu Volkswagen

Volkswagen

Logo segmentu Mazda
Zdjęcie samochodu z segmentu Mazda

Mazda

Logo segmentu Opel
Zdjęcie samochodu z segmentu Opel

Opel

Logo segmentu Hyundai
Zdjęcie samochodu z segmentu Hyundai

Hyundai

Logo segmentu Skoda
Zdjęcie samochodu z segmentu Skoda

Skoda

Logo segmentu Renault
Zdjęcie samochodu z segmentu Renault

Renault