MyLease logo png

Artykuł

Spektakularne obniżki cen Tesli – nie przegap

Samochody elektryczne zyskują coraz większą popularność. Wśród ich zalet można wymienić między innymi: ekologiczne rozwiązania, wydajność, komfort i wiele innych. Niektórzy podchodzą do nich sceptycznie, głównie ze względu na wysoką cenę. Okazuje się, że tzw. "elektryk" wcale nie musi być dobrem luksusowym, dostępnym tylko do wybranych, co w ostatnim czasie udowodnił Elon Musk - właściciel Tesli. W tym artykule dowiesz się więcej o spektakularnych obniżkach tej najpopularniejszej marki aut elektrycznych.

Tesla – podstawowe informacje o marce

Tesla to amerykańska marka samochodów elektrycznych, która powstała w 2003 roku. Tesla Motors założyli Martin Eberhard, Marc Tarpenning, JB Straubel, Ian Wright i Elon Musk. Jest to jedna z najbardziej medialnych i najlepiej rozwijających się działalności w obrębie przemysłu motoryzacyjnego i nie tylko. Ich celem jest przyspieszenie globalnego procesu przechodzenia na zrównoważone źródła energii. Wokół Tesli i Elona Muska krąży wiele kontrowersji, nie zmienia to jednak faktu, że marka odnosi ogromne sukcesy.

Seria obniżek Tesli

Na początku 2023 roku Tesla zaczęła dokonywać niespodziewanych obniżek cen. Wywołało to spore zaskoczenie w świecie motoryzacji, jako, że samochody tej marki kojarzyły się raczej z luksusem i wygórowanymi cenami. Okazało się, że pierwsze zniżki były dopiero początkiem całej fali. Na amerykańskim rynku obniżki sięgają już nawet 20% ceny pojazdu! Oznacza to, że porównując do ceny wyjściowej samochody są aktualnie tańsze o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Przykładowo, model X kupimy w Polsce taniej o 73 tysiące. Analitycy zaczęli zastanawiać się, czy tak drastyczne posunięcia nie zaszkodzą rentowności firmy.

Dlaczego elektryki tanieją?

Według ekspertów trend cenowy samochodów elektrycznych od początku miał być korzystny dla konsumentów. Nikt nie spodziewał się jednak aż tak istotnych obniżek. Istnieje wiele teorii spekulujących, dlaczego Elon Musk zdecydował się na takie posunięcie. Są one związane z kursami walut, strategiami marketingowymi, polityką, a nawet teoriami spiskowymi. Strategia dyrektora Tesli z pewnością jest precyzyjnie przemyślania i mimo krążących plotek, nikomu nieznana. W każdym razie, obniżki już teraz skutkują zwiększonym popytem na samochody i lepszym notowaniem giełdowym firmy. Okazuje się zatem, że strategia była strzałem w dziesiątkę i zostawiła konkurencję daleko w tyle.

Czy warto kupić Teslę?

Kupno samochodu elektrycznego jest oczywiście indywidualną decyzją. Decydując się na zakup, nie powinniśmy kierować się jedynie atrakcyjną promocją. Należy mieć jednak na uwadze, że w Unii Europejskiej będzie można sprzedawać samochody spalinowe już tylko do 2035 roku. Posunięcie Tesli jest niespodziewane i może wydawać się nam nie do końca odpowiednie z punktu widzenia rozwoju przedsiębiorstwa, aczkolwiek z pewnością zysk marki wciąż utrzymuje się na wysokim, a nawet wyższym niż wcześniej poziomie. Świadczą o tym liczniejsze zamówienia na samochody i kolejne, nowootwarte fabryki. Niektórzy klienci Tesli, którzy dokonali zakupu przed styczniem 2023 zgłaszają, że czują się oszukani, jednak trzeba mieć na uwadze prawa rynku. Tesla nadal pozostaje prestiżową marką i nie pozostaje nic, tylko rozważyć i korzystać z ich oferty.

 

 

Dowiedz się więcej
o naszej firmie

Pamiętaj, że podczas konsultacji, możesz zadać nam dowolne pytanie - nasz specjalista pomoże przy wyborze samochodu oraz dopasowaniu najlepszego finansowania oraz szczegółowo wyjaśni cały proces.

Tło z biurem MyLease
Zdjęcie komputera z kalkulatorami
Zdjęcie komputera z kalkulatorami

Umów się na
bezpłatną konsultację

Pamiętaj, że podczas konsultacji, możesz zadać nam dowolne pytanie - nasz specjalista pomoże przy wyborze samochodu, dopasowaniu najlepszego finansowania oraz szczegółowo wyjaśni cały proces.

Dowiedz się więcej na temat opcji finansowania

Leasing jest aktualnie najpopularniejszą metodą finansowania samochodów przez firmy oraz osoby fizyczne.

Jest to nowoczesna forma użytkowania pojazdu przez wskazany w umowie okres przy określonym limicie kilometrów.

Jest to nowoczesna forma użytkowania pojazdu przez wskazany w umowie okres przy określonym limicie kilometrów.

Jest udzielana przez firmy leasingowe i jest przeznaczona tylko na sfinansowanie środków trwałych.

Sprawdź nasze inne marki oraz segmenty

Logo segmentu Suzuki
Zdjęcie samochodu z segmentu Suzuki

Suzuki

Logo segmentu Peugeot
Zdjęcie samochodu z segmentu Peugeot

Peugeot

Logo segmentu BMW
Zdjęcie samochodu z segmentu BMW

BMW

Logo segmentu Volkswagen
Zdjęcie samochodu z segmentu Volkswagen

Volkswagen

Logo segmentu Mazda
Zdjęcie samochodu z segmentu Mazda

Mazda

Logo segmentu Opel
Zdjęcie samochodu z segmentu Opel

Opel

Logo segmentu Hyundai
Zdjęcie samochodu z segmentu Hyundai

Hyundai

Logo segmentu Skoda
Zdjęcie samochodu z segmentu Skoda

Skoda

Logo segmentu Renault
Zdjęcie samochodu z segmentu Renault

Renault