MyLease logo png

Artykuł

Wybór leasingu samochodowego – wszystko na co powinieneś zwrócić uwagę

Przeglądając oferty firm leasingowych, można natrafić na oferty na różnych warunkach. Nie każda z nich jest korzystna, dlatego przed podpisaniem umowy leasingowej warto porównać warunki proponowane przez różnych leasingodawców. W ten sposób sprawdzi się, który leasing samochodów osobowych lub dostawczych jest najtańszy.

Jaki leasing wybrać? Leasing finansowy i operacyjny

Najlepsza oferta leasingowa 2023 dla firm może być zawarta zarówno w ramach leasingu operacyjnego, jak i finansowego. Oferty leasingu operacyjnego polegają na pozostawieniu przedmiotu leasingu w księgach leasingodawcy. W przypadku leasingu operacyjnego możliwe jest wliczenie w koszty jedynie raty netto i opłaty wstępnej. Odpisów amortyzacyjnych dokonuje leasingodawca. Leasing finansowy z kolei pozwala naliczać koszty po stronie leasingobiorcy -stanowią je odsetkowe części rat leasingowych oraz amortyzacja.

Najtańszy leasing samochodowy 2023 powinno się wybierać po uwzględnieniu wszystkich korzyści, które dają obie formy leasingu. Po wybraniu jednej z nich można zastanowić się, gdzie najlepiej wziąć leasing, by firma zyskała jak najwięcej. Najtańszy leasing operacyjny może być dostępny w zupełnie innej firmie niż korzystny leasing operacyjny.

Oferty leasingu warto porównywać również pod względem dostępności samochodów. Najlepszy leasing daje możliwość wybierania spośród wielu marek i modeli aut. W leasing można wziąć samochody marek takich jak: Opel, Volkswagen, Seat, Mercedes, Audi i Kia. Dodatkowo dostępnych jest wiele modeli przystosowanych do potrzeb dużych rodzin, singli, a także przedsiębiorców prowadzących działalność w różnych branżach. Dzięki temu można wybrać auto dopasowane do zróżnicowanych potrzeb.

Gdzie wziąć leasing na samochód?

Jest wiele firm, które oferują leasing samochodu. Gdzie najlepiej podpisać umowę? Umowę warto zawrzeć w firmie, która zapewnia maksymalną elastyczność w dopasowaniu warunków finansowania. Warunki umowy leasingu powinny zapewniać możliwość ustalenia wysokości raty miesięcznej poprzez zmianę długości trwania umowy, wysokości wpłaty własnej i wartości wykupu. Dzięki temu możliwe jest maksymalne obniżenie raty, by jej wysokość odpowiadała na możliwości finansowe leasingobiorcy.

Ranking leasingów samochodowych — na co zwrócić uwagę?

Wybierając leasing samochodowy, powinno się sprawdzić, jakie dodatkowe rozwiązania oferuje konkretna firma leasingowa. Leasingodawca może zapewniać coraz korzystniejsze warunki finansowania w przypadku, gdy klient decyduje się na kolejny leasing. Zawarcie nowej umowy wiąże się z niższymi kosztami, gdyż lojalność jest premiowana przez wielu leasingodawców. Dodatkowo klient może liczyć na możliwość skorzystania z kolejnego leasingu z niższą wpłatą własną i atrakcyjniejszymi warunkami wykupu pojazdu.

W rankingu leasingów samochodowych warto zwrócić uwagę również na maksymalną kwotę leasingu dostępnego w ramach uproszczonych procedur jego przyznawania. Przedmiotem umowy leasingowej na korzystnych, uproszczonych formalnościach może być auto o wartości do 150 tysięcy złotych. Limit obowiązuje w przypadku firm i leasingu konsumenckiego. Niektóre firmy leasingowe stosują inne limity, dlatego warto je sprawdzić. Jest to ważne w szczególności dla przedsiębiorców, którzy zaczynają prowadzenie działalności gospodarczej.

Nowe firmy dodatkowo powinny upewnić się, że mogą skorzystać z finansowania bez wnoszenia wysokiego wkładu własnego. Najlepsze oferty leasingu są dostępne od pierwszego dnia prowadzenia działalności z wpłatą własną w wysokości 10% wartości samochodu.

Dowiedz się więcej
o naszej firmie

Pamiętaj, że podczas konsultacji, możesz zadać nam dowolne pytanie - nasz specjalista pomoże przy wyborze samochodu oraz dopasowaniu najlepszego finansowania oraz szczegółowo wyjaśni cały proces.

Tło z biurem MyLease
Zdjęcie komputera z kalkulatorami
Zdjęcie komputera z kalkulatorami

Umów się na
bezpłatną konsultację

Pamiętaj, że podczas konsultacji, możesz zadać nam dowolne pytanie - nasz specjalista pomoże przy wyborze samochodu, dopasowaniu najlepszego finansowania oraz szczegółowo wyjaśni cały proces.

Dowiedz się więcej na temat opcji finansowania

Leasing jest aktualnie najpopularniejszą metodą finansowania samochodów przez firmy oraz osoby fizyczne.

Jest to nowoczesna forma użytkowania pojazdu przez wskazany w umowie okres przy określonym limicie kilometrów.

Jest to nowoczesna forma użytkowania pojazdu przez wskazany w umowie okres przy określonym limicie kilometrów.

Jest udzielana przez firmy leasingowe i jest przeznaczona tylko na sfinansowanie środków trwałych.

Sprawdź nasze inne marki oraz segmenty

Logo segmentu Suzuki
Zdjęcie samochodu z segmentu Suzuki

Suzuki

Logo segmentu Peugeot
Zdjęcie samochodu z segmentu Peugeot

Peugeot

Logo segmentu BMW
Zdjęcie samochodu z segmentu BMW

BMW

Logo segmentu Volkswagen
Zdjęcie samochodu z segmentu Volkswagen

Volkswagen

Logo segmentu Mazda
Zdjęcie samochodu z segmentu Mazda

Mazda

Logo segmentu Opel
Zdjęcie samochodu z segmentu Opel

Opel

Logo segmentu Hyundai
Zdjęcie samochodu z segmentu Hyundai

Hyundai

Logo segmentu Skoda
Zdjęcie samochodu z segmentu Skoda

Skoda

Logo segmentu Renault
Zdjęcie samochodu z segmentu Renault

Renault