MyLease logo png

Artykuł

Wynajem długoterminowy samochodu dla firm i klientów indywidualnych – co warto wiedzieć?

Wynajem długoterminowy samochodów jest kierowany nie tylko do firm, ale i do klientów indywidualnych. Jest to wynajem konsumencki, który jest kierowany do wszystkich osób prywatnych. Aby z niego skorzystać, nie trzeba spełniać skomplikowanych warunków i podpisywać umów, które są niezrozumiałe dla wielu klientów. Podczas trwania umowy wystarczy wnosić ustalone opłaty i korzystać z samochodu tak, jak się tego potrzebuje.

Jakie są zalety długoterminowego wynajmu samochodu?

W ofercie wynajmu konsumenckiego dostępne są nowe samochody osobowe i dostawcze. Samochód otrzymuje się na określony w umowie czas. W tym okresie obowiązkiem najemcy jest spłacanie miesięcznych rat. Miesięczną ratę oblicza się na podstawie utraconej wartości pojazdu w czasie jego użytkowania. Po zakończeniu umowy klient może zdecydować się na wykup auta na korzystnych warunkach lub podpisać nową umowę. Dzięki temu wynajem konsumencki zapewnia atrakcyjne i elastyczne zasady korzystania z pojazdu. Brak konieczności wykupu samochodu sprawia, że wynajem umożliwia regularne zmienianie auta na nowsze i bardziej komfortowe modele.

Najem konsumencki samochodu gwarantuje dostęp do pełnej obsługi administracyjnej i serwisowej. W czasie trwania umowy wynajmu klient nie musi martwić się o żadne formalności związane z autem, gdyż zajmuje się nimi firma oferująca wynajem samochodów. Dzięki temu najemca ma więcej czasu na inne, ważne kwestie. Ubezpieczenie pojazdu, przeglądy techniczne i inne formalności są po stronie jego właściciela wynajmowanego auta.

Wynajem długoterminowy konsumencki nie wymaga posiadania zdolności kredytowej bądź przygotowania zaświadczenia o dochodach od pracodawcy. Przed użytkowaniem samochodu w ramach najmu trzeba jedynie podpisać umowę z firmą, która oferuje usługę. Przed podpisaniem umowy klientowi przedstawiana jest rata miesięczna, by mógł ocenić, czy jest w stanie ją regularnie spłacać.

Przed podpisaniem umowy najmu dla osób fizycznych nie ma wymogu wnoszenia wpłaty początkowej. Jeśli najemca chce wykupić auto po jej zakończeniu, od razu może poznać koszt wykupu samochodu, by móc uzbierać odpowiednią kwotę.

Wynajem konsumencki auta alternatywą dla kredytu i zakupu za gotówkę

Wynajem konsumencki samochodów jest alternatywą dla innych form finansowania zakupu auta. Podpisanie umowy wynajmu długoterminowego jest szybkie i nieskomplikowane, a oferta dostępnych samochodów jest szeroka. Wynajem konsumencki auta daje możliwość korzystania z aut osobowych z każdego segmentu. Dzięki temu przez cały okres trwania umowy można poruszać się wybranym autem marki: Kia, Skoda, Mazda, Seat, Volkswagen lub Opel. W przypadku umowy najmu wśród dostępnych modeli znajdują się auta miejskie, rodzinne, sportowe i limuzyny, które odpowiadają na potrzeby wymagających użytkowników.

Najem długoterminowy auta może zastąpić kredyt samochodowy oraz zakup samochodu za gotówkę. Kredyt często nie daje dostępu do niskich rat miesięcznych, a ubezpieczenie samochodu jest drogie. Najem gwarantuje stałą miesięczną ratę. Kredyt wiąże się również z obowiązkiem wniesienia wpłaty własnej w wysokości co najmniej 10% wartości pojazdu.

Zakup nowego auta za gotówkę jest z kolei często niemożliwy ze względu na cenę. Zebranie kilkudziesięciu tysięcy złotych bywa trudne, dlatego najem pozwala cieszyć się nowym pojazdem bez konieczności długiego zbierania gotówki. Jednocześnie najem to alternatywa dla kupna auta używanego, które ze względu na stan techniczny wymaga częstych napraw i kosztownych wizyt w serwisie.

Dowiedz się więcej
o naszej firmie

Pamiętaj, że podczas konsultacji, możesz zadać nam dowolne pytanie - nasz specjalista pomoże przy wyborze samochodu oraz dopasowaniu najlepszego finansowania oraz szczegółowo wyjaśni cały proces.

Tło z biurem MyLease
Zdjęcie komputera z kalkulatorami
Zdjęcie komputera z kalkulatorami

Umów się na
bezpłatną konsultację

Pamiętaj, że podczas konsultacji, możesz zadać nam dowolne pytanie - nasz specjalista pomoże przy wyborze samochodu, dopasowaniu najlepszego finansowania oraz szczegółowo wyjaśni cały proces.

Dowiedz się więcej na temat opcji finansowania

Leasing jest aktualnie najpopularniejszą metodą finansowania samochodów przez firmy oraz osoby fizyczne.

Jest to nowoczesna forma użytkowania pojazdu przez wskazany w umowie okres przy określonym limicie kilometrów.

Jest to nowoczesna forma użytkowania pojazdu przez wskazany w umowie okres przy określonym limicie kilometrów.

Jest udzielana przez firmy leasingowe i jest przeznaczona tylko na sfinansowanie środków trwałych.

Sprawdź nasze inne marki oraz segmenty

Logo segmentu Suzuki
Zdjęcie samochodu z segmentu Suzuki

Suzuki

Logo segmentu Peugeot
Zdjęcie samochodu z segmentu Peugeot

Peugeot

Logo segmentu BMW
Zdjęcie samochodu z segmentu BMW

BMW

Logo segmentu Volkswagen
Zdjęcie samochodu z segmentu Volkswagen

Volkswagen

Logo segmentu Mazda
Zdjęcie samochodu z segmentu Mazda

Mazda

Logo segmentu Opel
Zdjęcie samochodu z segmentu Opel

Opel

Logo segmentu Hyundai
Zdjęcie samochodu z segmentu Hyundai

Hyundai

Logo segmentu Skoda
Zdjęcie samochodu z segmentu Skoda

Skoda

Logo segmentu Renault
Zdjęcie samochodu z segmentu Renault

Renault