MyLease logo png

Artykuł

Wynajem krótkoterminowy samochodu – dowiedz się więcej

Na rynku dostępne są różne formy finansowania samochodu. Obok wszystkim znanego leasingu lub kredytu istnieją takie możliwości, jak wynajem krótkoterminowy, wynajem średnioterminowy i wynajem długoterminowy. Wynajem krótkoterminowy samochodu polega na dzierżawie pojazdu na krótki okres. Zazwyczaj jest to okres od tygodnia do miesiąca, ale często może być to kwestia elastyczna. Takie rozwiązanie zapewnia klientowi czasowe prawo do użytkowania samochodu. Jest to idealna opcja, jeśli potrzebujesz samochodu "na już". Usługa jest dostępna zarówno dla osób prywatnych, jak i firm.

U kogo sprawdzi się krótkoterminowy wynajem samochodów?

Jest to rozwiązanie cieszące się popularnością zarówno wśród firm, jak i klientów indywidualnych. Jest to świetna opcja dla osób, które z różnych powodów na codzień nie poruszają się samochodem lub czasowo ich samochód nie jest dyspozycyjny. Nie musi to być także konieczność, gdyż można wynająć auto po prostu dla zabawy lub w celu testowym. Wypożyczalnie samochodów oferują usługę wynajmu krótkoterminowego, która jest pomocna w wielu życiowych sytuacjach, takich jak:

  • dłuższa naprawa samochodu lub oczekiwanie na naprawę (jako samochód zastępczy),
  • czasowe przebywanie w danym kraju/mieście,
  • oczekiwanie na zamówiony samochód,
  • samochód dla pracownika na okres próbny lub na kontrakt,
  • chęć sprawdzenia wymarzonego samochodu w każdych warunkach
    i wiele innych.

Wybór samochodu na wynajem krótkoterminowy

Często pojawia się pytanie – jaki samochód wynająć? Głównym czynnikiem wpływającym na tę decyzję powinno być przeznaczenie wynajmowanego auta. Wypożyczalnie oferują duży wybór modeli samochodów osobowych i dostawczych. Warto także wziąć pod uwagę swoje preferencje i wybrać samochód, który spełni nasze oczekiwania pod względem komfortu, designu i bezpieczeństwa. Zaczynając od podstaw, takich jak: wybór skrzyni biegów, silnika, czy po prostu modelu pojazdu przechodzimy do wyboru dodatkowych udogodnień takich jak np. kamera cofania, klimatyzacja automatyczna, czujnik parkowania, czy elektryczne szyby. Inną istotną kwestią jest średnie zużycie paliwa. Szukając ofert wynajmu samochodów warto zwrócić uwagę na ten parametr szczególnie, jeśli planujemy dużo podróżować.

Wynajem auta – zalety

Istnieje wiele zalet wynajmu krótkoterminowego, niezależnie od przeznaczenia wynajmowanego samochodu.

Wygoda

Wypożyczenie samochodu daje możliwość komfortowego poruszania się po dowolnej przestrzeni, nawet w miejscu lub w sytuacji, kiedy nie posiadamy swojego osobistego samochodu. Formalności są bardzo proste a warunki umowy zazwyczaj elastyczne. Samochód dostarczany jest w umówione miejsce. Przemieszczanie się autem jest zdecydowanie szybsze i wygodniejsze niż komunikacja miejska, czy inne środki masowego transportu. Wszystkie samochody zazwyczaj są nowoczesnymi modelami wysokiej jakości, co zapewnia dodatkową swobodę poruszania się. Jeśli jest taka potrzeba, to istnieje opcja wynajmu samochodów dostawczych, co również może przydać się w wielu okolicznościach. Najem samochodów osobowych jest najwygodniejszą opcją, gdy z jakichkolwiek powodów chwilowo potrzebujesz auta. Warto wspomnieć, że takie rozwiązanie zapewnia Ci także komfort planowania wydatków, gdyż obsługa serwisowa i ubezpieczeniowa jest wliczona w koszty wynajmu krótkoterminowego. Twoje wydatki kończą się na paliwie.

Wizerunek

Wśród możliwości jakie daje klientom wynajem samochodów możemy wymienić budowanie wizerunku np. firmowego. Planując spotkanie biznesowe możemy rozważyć usługę wynajmu samochodu, aby elegancko zaprezentować się przed wybraną osobą.

Bezpieczeństwo

Do zalet, jakie oferuje krótkoterminowy wynajem możemy z pewnością zaliczyć bezpieczeństwo. Wypożyczane samochody są zawsze serwisowane i sprawdzane, a także wysoko zaawansowane technologicznie i bogato wyposażone np. w systemy bezpieczeństwa. Zapewniane jest także ubezpieczenie i obsługa serwisowa.

Rozeznanie

Wynajem krótkoterminowy auta sprawdzi się w formie testu wymarzonego samochodu. Jeśli rozważamy decyzję kupna danego modelu, to wynajem daje nam możliwość sprawdzenia, jak korzysta nam się z tego samochodu w każdych warunkach. Możemy także skorzystać np. z wynajmu pojazdu sportowego lub samochodów elektrycznych, jeśli chcielibyśmy na własnej skórze poczuć, jak prowadzi się takie auto.

Krótkoterminowy wynajem samochodu – formalności

Procedura w przypadku wynajmu krótkoterminowego jest szybka i nieskomplikowana. Istnieje wiele firm, które oferują wynajem krótkoterminowy. Wybierając, należy kierować się pozytywnymi recenzjami i dostępnością wymarzonych modeli samochodów. Większość platform posiada stronę, na której znajdziemy oferty samochodów na wynajem wraz z cennikiem. Wystarczy dokonać rezerwacji wynajmu i spodziewać się wypożyczonego auta bezpośrednio w określonym przy rezerwacji miejscu. Samochód jest ubezpieczony i zatankowany. Jedyne czego potrzebujesz do podpisania umowy to dowód osobisty i prawo jazdy. Pobierana jest zwrotna kaucja i samochód oddawany jest w Twoje ręce. Konsultant chętnie odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości klienta, a także doprecyzuje szczegóły dotyczące okresu użytkowania (np. okres wynajmu i limit kilometrów) i zwrotu pojazdu.

Podsumowując, wszystkie zalety wynajmu krótkoterminowego wskazują, że jest to świetna możliwość dla osób, które z dowolnego powodu potrzebują samochodu na krótki okres czasu lub po prostu chcą przetestować dany model. Na mylease.pl te rozwiązanie gwarantuje minimalne formalności, profesjonalną obsługę i szeroki wybór samochodów różnych klas i rozmiarów. Samochody dostępne u nas są bezpieczne i komfortowe, a dla stałych klientów przewidujemy dodatkowe udogodnienia, takie jak np. brak kaucji. Potrzeby każdego z naszych klientów rozważamy indywidualnie. Oferujemy także wynajem długoterminowy i wynajem średnioterminowy. Wybierając samochód do wynajęcia warto wziąć pod uwagę swoje preferencje i oczekiwania.

Dowiedz się więcej
o naszej firmie

Pamiętaj, że podczas konsultacji, możesz zadać nam dowolne pytanie - nasz specjalista pomoże przy wyborze samochodu oraz dopasowaniu najlepszego finansowania oraz szczegółowo wyjaśni cały proces.

Tło z biurem MyLease
Zdjęcie komputera z kalkulatorami
Zdjęcie komputera z kalkulatorami

Umów się na
bezpłatną konsultację

Pamiętaj, że podczas konsultacji, możesz zadać nam dowolne pytanie - nasz specjalista pomoże przy wyborze samochodu, dopasowaniu najlepszego finansowania oraz szczegółowo wyjaśni cały proces.

Dowiedz się więcej na temat opcji finansowania

Leasing jest aktualnie najpopularniejszą metodą finansowania samochodów przez firmy oraz osoby fizyczne.

Jest to nowoczesna forma użytkowania pojazdu przez wskazany w umowie okres przy określonym limicie kilometrów.

Jest to nowoczesna forma użytkowania pojazdu przez wskazany w umowie okres przy określonym limicie kilometrów.

Jest udzielana przez firmy leasingowe i jest przeznaczona tylko na sfinansowanie środków trwałych.

Sprawdź nasze inne marki oraz segmenty

Logo segmentu Suzuki
Zdjęcie samochodu z segmentu Suzuki

Suzuki

Logo segmentu Peugeot
Zdjęcie samochodu z segmentu Peugeot

Peugeot

Logo segmentu BMW
Zdjęcie samochodu z segmentu BMW

BMW

Logo segmentu Volkswagen
Zdjęcie samochodu z segmentu Volkswagen

Volkswagen

Logo segmentu Mazda
Zdjęcie samochodu z segmentu Mazda

Mazda

Logo segmentu Opel
Zdjęcie samochodu z segmentu Opel

Opel

Logo segmentu Hyundai
Zdjęcie samochodu z segmentu Hyundai

Hyundai

Logo segmentu Skoda
Zdjęcie samochodu z segmentu Skoda

Skoda

Logo segmentu Renault
Zdjęcie samochodu z segmentu Renault

Renault