Najpopularniejsze oferty w ostatnim czasie
Sprawdz najczęsciej wybierane oferty przez naszych klientów w ostatnim czasie.
Konfigurator marzeń
Skonfiguruj swój własny samochód, a my dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb.
Masz już wybrany samochód?
Jeśli masz już wybrany model samochodu lecz jedynie poszukujesz finansowania, skontaktuj się z nami a nasz doradca przygotuje najlepszą ofertę dla Ciebie lub Twojej firmy!
Na czym polega leasing samochodu ?
Leasing samochodu osobowego jest jedną z najpopularniejszych form finansowania samochodu w Polsce. Leasing jest to umowa stosunków cywilnoprawnych w ramach, której finansujący, zwany leasingodawcą przekazuje drugiej stronie korzystającej tzw. leasingobiorcy prawo do korzystania określonej rzeczy (pojazdu lub rzeczy ruchomej), w czasie określonym warunkami umowy, natomiast leasingobiorca zobowiązuje się do opłacania miesięcznej raty. Samochód podczas trwania umowy stanowi własność firmy leasingowej, natomiast leasingobiorcy po zakończonej umowie może przedmiot wykupić i stać się jego właścicielem.
Leasing i jego rodzaje
Najczęściej wybieranym rodzajem leasingu przez klientów jest leasing operacyjny z wykupem po zakończonej umowie, natomiast coraz częściej przez klientów wybierane są formy finansowania samochodu bez konieczności wykupu np. wynajem długoterminowy. W przypadku tego typu finansowania klient zobowiązany jest do zwrotu pojazdu po zakończonej umowie.
Posiadamy bogatą ofertę samochodów w wynajmie długoterminowym, którą możesz sprawdzić tutaj
Zalety leasingu i podatki
Zakup nowego pojazdu lub innego przedmiotu to zazwyczaj spory wydatek dla przedsiębiorstwa, natomiast wybór oferty leasingowej pozwala na niewielkie zaangażowanie własnego kapitału. Dzięki temu unikamy ryzyka związanego z utratą płynności finansowej firmy. Rozkładamy wartość auta w czasie, jednocześnie korzystając z tarczy podatkowej. Korzystający z każdej raty leasingowej, począwszy od czynszu inicjalnego, odliczyć może podatek dochodowy oraz VAT w przysługującej wielkości.
W większości przypadków pojazdy są wykorzystywane przez przedsiębiorców w sposób mieszany, czyli korzystają z samochodu również w celach prywatnych poza godzinami pracy. W takim przypadku przedsiębiorca może odliczyć jedynie 50% VAT oraz 75% wysokości podatku dochodowego. Natomiast jeśli samochód jest wykorzystywany jedynie w celach służbowych to przysługuje odliczenie całości podatku VAT.
Warunki umowy leasingu
Warunki umowy leasingowej są zawsze dopasowywane indywidualnie natomiast umowa może być zawarta na okres od minimum 24 miesięcy do nawet 72 miesięcy i więcej.
Przy zawieraniu umowy zawsze istnieje obowiązek dokonania wpłaty własnej, natomiast w niektórych przypadkach może on wynosić jedynie 1%. Najczęściej klienci decydują się na dokonanie wpłaty własnej w wysokości 10% lub 20% wartości przedmiotu.
Jakie dokumenty są wymagane przy podpisaniu umowy leasingowej ?
Większość przedsiębiorców decydujących się na podpisanie umowy leasingowej będzie obowiązywać procedura uproszczona czyli firma leasingowa będzie wymagać od klienta dostarczenia jedynie skanu dowodu osobistego oraz danych firmy.
W momencie gdy klient nie może skorzystać z procedury uproszczonej, będzie wymagane dostarczenie dokumentów potwierdzających miesięczny przychód.
Kalkulator leasingu samochodu
Przed złożeniem wniosku warto zapoznać się z przybliżoną kalkulacją miesięcznych kosztów leasingu. Nasz kalkulator leasingu oblicza ratę leasingu na podstawie aktualnych danych finansowych oraz parametrów umowy takich jak między innymi okres umowy, wkład własny oraz wykup.
Sprawdź nasz kalkulator leasingowy
Ile trwa procedura zawarcia umowy leasingowe
Okres procedury zależy od wielu czynników natomiast przy uproszczonej procedurze decyzje o przyznaniu finansowania otrzymamy nawet już po kilku godzinach. Natomiast należy również wziąć pod uwagę podpisanie umowy, rejestracje samochodu w urzędzie oraz ubezpieczenie pojazdu. Zazwyczaj cały proces trwa od kilku dni do tygodnia od złożenia wniosku.