Zdjęcie komputera z kalkulatorami

Oblicz leasing za darmo!

Nasz doradca chętnie pomoże Ci przy wyborze pojazdu lub odpowiedniego finansowania.

Finansowanie

Leasing samochodu

Rata

500 - 3500 PLN

Konfigurator marzeń

Skonfiguruj swój własny samochód, a my dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb.

Kontury samochodu

Masz już wybrany samochód?

Jeśli masz już wybrany model samochodu lecz jedynie poszukujesz finansowania, skontaktuj się z nami a nasz doradca przygotuje najlepszą ofertę dla Ciebie lub Twojej firmy!

Na czym polega leasing samochodu ?

Leasing samochodu osobowego jest jedną z najpopularniejszych form finansowania samochodu w Polsce. Leasing jest to umowa stosunków cywilnoprawnych w ramach, której finansujący, zwany leasingodawcą przekazuje drugiej stronie korzystającej tzw. leasingobiorcy prawo do korzystania określonej rzeczy (pojazdu lub rzeczy ruchomej), w czasie określonym warunkami umowy, natomiast leasingobiorca zobowiązuje się do opłacania miesięcznej raty. Samochód podczas trwania umowy stanowi własność firmy leasingowej, natomiast leasingobiorcy po zakończonej umowie może przedmiot wykupić i stać się jego właścicielem.

Leasing i jego rodzaje

Najczęściej wybieranym rodzajem leasingu przez klientów jest leasing operacyjny z wykupem po zakończonej umowie, natomiast coraz częściej przez klientów wybierane są formy finansowania samochodu bez konieczności wykupu np. wynajem długoterminowy. W przypadku tego typu finansowania klient zobowiązany jest do zwrotu pojazdu po zakończonej umowie.

Posiadamy bogatą ofertę samochodów w wynajmie długoterminowym, którą możesz sprawdzić tutaj

Zalety leasingu i podatki

Zakup nowego pojazdu lub innego przedmiotu to zazwyczaj spory wydatek dla przedsiębiorstwa, natomiast wybór oferty leasingowej pozwala na niewielkie zaangażowanie własnego kapitału. Dzięki temu unikamy ryzyka związanego z utratą płynności finansowej firmy. Rozkładamy wartość auta w czasie, jednocześnie korzystając z tarczy podatkowej. Korzystający z każdej raty leasingowej, począwszy od czynszu inicjalnego, odliczyć może podatek dochodowy oraz VAT w przysługującej wielkości.
W większości przypadków pojazdy są wykorzystywane przez przedsiębiorców w sposób mieszany, czyli korzystają z samochodu również w celach prywatnych poza godzinami pracy. W takim przypadku przedsiębiorca może odliczyć jedynie 50% VAT oraz 75% wysokości podatku dochodowego. Natomiast jeśli samochód jest wykorzystywany jedynie w celach służbowych to przysługuje odliczenie całości podatku VAT.

Warunki umowy leasingu

Warunki umowy leasingowej są zawsze dopasowywane indywidualnie natomiast umowa może być zawarta na okres od minimum 24 miesięcy do nawet 72 miesięcy i więcej.
Przy zawieraniu umowy zawsze istnieje obowiązek dokonania wpłaty własnej, natomiast w niektórych przypadkach może on wynosić jedynie 1%. Najczęściej klienci decydują się na dokonanie wpłaty własnej w wysokości 10% lub 20% wartości przedmiotu.

Jakie dokumenty są wymagane przy podpisaniu umowy leasingowej ?

Większość przedsiębiorców decydujących się na podpisanie umowy leasingowej będzie obowiązywać procedura uproszczona czyli firma leasingowa będzie wymagać od klienta dostarczenia jedynie skanu dowodu osobistego oraz danych firmy.
W momencie gdy klient nie może skorzystać z procedury uproszczonej, będzie wymagane dostarczenie dokumentów potwierdzających miesięczny przychód.

Kalkulator leasingu samochodu

Przed złożeniem wniosku warto zapoznać się z przybliżoną kalkulacją miesięcznych kosztów leasingu. Nasz kalkulator leasingu oblicza ratę leasingu na podstawie aktualnych danych finansowych oraz parametrów umowy takich jak między innymi okres umowy, wkład własny oraz wykup.

Sprawdź nasz kalkulator leasingowy

Ile trwa procedura zawarcia umowy leasingowe

Okres procedury zależy od wielu czynników natomiast przy uproszczonej procedurze decyzje o przyznaniu finansowania otrzymamy nawet już po kilku godzinach. Natomiast należy również wziąć pod uwagę podpisanie umowy, rejestracje samochodu w urzędzie oraz ubezpieczenie pojazdu. Zazwyczaj cały proces trwa od kilku dni do tygodnia od złożenia wniosku.

Dowiedz się więcej na temat opcji finansowania

Leasing

Leasing jest aktualnie najpopularniejszą metodą finansowania samochodów przez firmy oraz osoby fizyczne.

Zobacz więcej

Wynajem długoterminowy

Jest to nowoczesna forma użytkowania pojazdu przez wskazany w umowie okres przy określonym limicie kilometrów.

Zobacz więcej

Pożyczka

Jest udzielana przez firmy leasingowe i jest przeznaczona tylko na sfinansowanie środków trwałych.

Zobacz więcej

Częste pytania i odpowiedzi

W

Czym jest wynajem długoterminowy oraz czym się różni od leasingu tradycyjnego ?

Wynajem jest nowoczesną formą użytkowania pojazdu. Dzięki zryczałtowanej miesięcznej opłacie, nie musisz przejmować się nie planowanymi kosztami napraw samochodu czy opłaceniem rocznej polisy. Spłacasz tylko tyle, ile pojazd traci na wartości. Nie musisz spłacać go w 100% jak w przypadku leasingu.

W

Czy możliwy jest wykup po wynajmie

Użytkownik pojazdu posiada możliwość jego wykupu po kontrakcie. Wartość wykupu ustala się przed lub po okresie podstawowym umowy.

W

Dlaczego muszę podać limit kilometrów ?

Dzięki określeniu ile kilometrów przejeżdżasz rocznie, możemy obliczyć jak często odwiedzisz serwis oraz jaka będzie utrata wartości w czasie. Dzięki temu rata będzie adekwatna do Twojego poziomu eksploatacji pojazdu i dopasowana dla Ciebie.

L

Poszukuje innego auta niż w przedstawionych ofertach, czy mogę liczyć na ofertę ?

Oczywiście, zespół ekspertów MyLease jest do Twojej dyspozycji. Jeżeli wśród naszej szerokiej oferty nie znajdziesz swoich szczegółowych preferencji, skontaktuj się z nami, możemy przeszukać dokładnie dostępne pojazdy danej marki, lub skierować dla Ciebie zamówienie do produkcji.

L

Co to jest leasing ?

Leasing polega na tym, że firma leasingowa „użycza” przedsiębiorcy lub osobie fizycznej określony przedmiot w zamian za płatność w postaci rat leasingowych.

W

Jakie dokumenty potrzebuję aby złożyć wniosek ?

Do złożenia wniosku wystarczy dowód osobisty właściciela firmy / reprezentanta oraz podstawowe dane finansowe, które wystarczy uzupełnić w ramach oświadczenia. W pewnych sytuacjach doradca może poprosić o dodatkowe informacje.

L

Czy mogę leasingować auto używane ?

Tak! Współpracujemy ze sprawdzonymi dostawcami pojazdów używanych i pokontraktowych. Mamy dostęp do największej sieci pojazdów w kraju. Przygotujemy komplet informacji na temat pojazdu oraz atrakcyjną propozycje finansowania.

Cały proces zamówienia nowego samochodu

05

Auto czeka w salonie lub pod domem/firmą

ODBIÓR
04

Podpisanie umowy oraz niezbędnych dokumentów

UMOWA
03

Zadzwonimy do Ciebie

KONTAKT
02

Wypełnij formularz online

FORMULARZ
01

Wybierz auto oraz warunki umowy

WYBÓR

Poproś o kontakt

Wypełnij formularz a nasz doradza skontktuje się z Toba jak najszybciej.

Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli MK Sp. z o.o.. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.