Zdjęcie komputera z kalkulatorami

Oblicz leasing za darmo!

Nasz doradca chętnie pomoże Ci przy wyborze pojazdu lub odpowiedniego finansowania.

Finansowanie

Wynajem długoterminowy samochodu

Rata

500 - 3500 PLN

Konfigurator marzeń

Skonfiguruj swój własny samochód, a my dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb.

Kontury samochodu

Masz już wybrany samochód?

Jeśli masz już wybrany model samochodu lecz jedynie poszukujesz finansowania, skontaktuj się z nami a nasz doradca przygotuje najlepszą ofertę dla Ciebie lub Twojej firmy!

Co to jest wynajem długoterminowy samochodu?

Wynajem długoterminowy auta jest to jedna z dostępnych w naszej ofercie form finansowania samochodu. Wynajem przeznaczony jest dla finansowania samochodów nowych, które nie są jeszcze zarejestrowane. Oferta wynajmu składa się z opłaty wstępnej, okresu, na jaki zawieramy umowę (zazwyczaj jest to 30-36 msc) oraz limitu kilometrów, jaki ustalamy wcześniej. Wynajem charakteryzuje się stałą ratą przez cały okres jego trwania.

W wynajmie długoterminowym samochodu osobowego w racie uwzględnione jest dużo więcej niż tylko finansowanie. W odróżnieniu od leasingu w najmie klient ma już zapewnione:

 • finansowanie auta
 • przeglądy, serwisy
 • wymianę oraz kupno opon
 • ubezpieczenie OC/AC.

Jest to jedna z podstawowych alternatyw dla leasingu. Jeśli zależy Ci na niskiej racie a po okresie najmu chcesz zmienić auto na nowe to będzie najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

Dla kogo jest przeznaczony wynajem długoterminowy aut?

Wynajem Długoterminowy samochodów osobowych jest przeznaczony dla osób, które nie przywiązują się do auta i lubią je zmieniać.

Jeśli nie chcesz szukać kolejnego nabywcy auta, tracić czasu na odpowiadanie i negocjacje ceny to wynajem jest produktem dla Ciebie! Po upływie umowy oddajesz auto i bierzesz kolejne, nowy samochód (najlepiej znów w wynajmie długoterminowym). Prawda, że proste?

Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą lub spółkę i nie chcesz tracić czasu na szukanie odpowiedniej polisy, myśleć, kiedy trzeba wymienić opony i na jakie, czy przegląd i serwis jest zrobiony to wynajem długoterminowy aut, to pozycja skrojona dla Ciebie.

Wynajem długoterminowy samochodów osobowych dla firm

Wynajem długoterminowy samochodów to świetne rozwiązanie dla firm. Jest to jedna z głównych alternatyw dla leasingu. Gdy potrzebujesz floty aut, którą wymieniasz średnio raz na 2,5 roku, to wynajem będzie tym, czego szukasz. Po upływie określonego czasu w umowie po prostu wymieniasz auto na nowe.

Zalety wynajmu długoterminowego samochodów osobowych

Wynajem długoterminowy charakteryzuje się kilkoma istotnymi dla klienta zaletami:

 • Wpłata własna od 0 zł – możesz rozpocząć umowę, nie angażując własnych środków. Oczywiście czym wyższa wpłata tym niższa rata miesięczna.
 • Stała rata przez cały okres umowy wynajmu długoterminowego.
 • Opony letnie/zimowe i ich przechowywanie oraz wymiana w cenie raty.
 • Polisa OC/AC w racie najmu.
 • Serwis i przeglądy w ramach umowy wynajmu długoterminowego.
 • Tylko jedna opłata miesięczna – przeglądy, serwisy, ubezpieczenie wszystko zawarte w racie.

Warunki umowy wynajmu długoterminowego samochodów osobowych

W najmie długoterminowym auta, samochód pozostaje własnością firmy wynajmującej. Ty jako najemca możesz je użytkować w celach służbowych, jak i prywatnych. Po upływie czasu najmu nie jesteś zobowiązany do wykupienia auta tj. zostawiasz auto i możesz wynająć kolejne.

Umowa w wynajmie długoterminowych samochodów osobowych składa się z:

 • wkładu początkowego / wkład własny
 • okresu umowy wynajmu auta – od 30 do 60 miesięcy
 • rocznego limitu kilometrów.

Zapytasz pewnie, co to jest roczny limit kilometrów i po co nam taka informacja. Na etapie konstruowania oferty a później umowy musimy poznać ilość kilometrów, które będzie przemierzało auto. Ma to wpływ na wysokość raty. Czym niższy limit tym niższa rata. OK, a co jeśli przekroczę limit? Limit jest ustalony np. 20 tyś. km na rok. Jeśli umowa będzie trwała 3 lata, to samochód w dniu zakończenia umowy nie powinien mieć przebiegu większego niż 60 tyś. km. Jeśli w pierwszym roku zauważyłeś, że robisz 25 tyś. km, to wystarczy, że się do nas zgłosisz, a my skorygujemy twoje zobowiązanie miesięczne. Analogicznie sytuacja wygląda w drugą stronę. Gdy w umowie wynajmu długoterminowego samochodu osobowego masz limit ustalony na 25 tyś. km., a robisz mniej niż 20 tyś. km to możemy zmniejszyć ratę.

Wynajem długoterminowy czy leasing – co bardziej się opłaca?

To trudne pytanie i nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Jeśli jednak jesteś osobą, która robi mniej niż 20 tyś. kilometrów rocznie i chętnie zmienia auta na nowe to wynajem długoterminowy będzie opcją dla Ciebie.

Najem długoterminowy samochodów osobowych sprawdzi się również w firmach z większą flotą, gdzie auto średnio co 2-3lata trzeba wymienić na nowe.

Wynajem długoterminowy sprawdzi się też u osoby, która chce mieć uwzględnione wszystko w jednej racie a po zakończeniu umowy nie martwić się o dalszą sprzedaż auta.

Gdy jeszcze nie jesteś przekonany, która opcja bardziej pasuje do Ciebie, leasing czy wynajem długoterminowy aut, skontaktuj się z nami, a my doradzimy Ci finansowanie skrojone wprost dla Ciebie.

Jak wygląda zakończenie umowy wynajmu długoterminowego samochodu osobowego?

Są dwa możliwe scenariusze zakończenia umowy wynajmu długoterminowego samochodu osobowego. Najbardziej preferowane przez klientów zakończenie umowy to oddanie auta wynajmującemu. Drugim rozwiązaniem jest wykupienie auta od wynajmującego. Użytkownik samochodu wynajmowanego ma prawo pierwokupu i może z niego skorzystać. Zazwyczaj jednak są to wartości bliskie wartości rynkowej pojazdu.

Wynajem długoterminowy a samochody na abonament

Samochód na abonament to w zasadzie taka sama forma finansowania jak wynajem długoterminowy samochodu osobowego. Jest to produkt zapakowany w nową ciekawszą, może bardziej odświeżoną nazwę, który nie różni się od najmu długoterminowego aut.

Jak wybrać samochód w wynajmie długoterminowym?

W wynajmie długoterminowym samochodu osobowego najważniejszą kwestia jest to, aby auto było fabrycznie nowe jeszcze niezarejestrowane. Może być to auto, które sam skonfigurowałeś w salonie, może być to również samochód, który jeszcze nie jest wyprodukowany. Najłatwiejszym sposobem jest wybór auta na naszej stronie i kontakt z nami, a my pomożemy Ci, doradzimy i znajdziemy najlepszą cenę na auto, które wybrałeś. Możesz również skonfigurować auto na stronie np. Audi, zapisać kod konfiguracji lub całą konfigurację i z taką informacją zgłosić się do nas a my sprawdzimy, czy dysponujemy takim, lub podobnym autem i przedstawimy Ci ofertę wynajmu długoterminowego na wybrany samochód osobowy.

Dowiedz się więcej na temat opcji finansowania

Leasing

Leasing jest aktualnie najpopularniejszą metodą finansowania samochodów przez firmy oraz osoby fizyczne.

Zobacz więcej

Wynajem długoterminowy

Jest to nowoczesna forma użytkowania pojazdu przez wskazany w umowie okres przy określonym limicie kilometrów.

Zobacz więcej

Pożyczka

Jest udzielana przez firmy leasingowe i jest przeznaczona tylko na sfinansowanie środków trwałych.

Zobacz więcej

Częste pytania i odpowiedzi

W

Czym jest wynajem długoterminowy oraz czym się różni od leasingu tradycyjnego ?

Wynajem jest nowoczesną formą użytkowania pojazdu. Dzięki zryczałtowanej miesięcznej opłacie, nie musisz przejmować się nie planowanymi kosztami napraw samochodu czy opłaceniem rocznej polisy. Spłacasz tylko tyle, ile pojazd traci na wartości. Nie musisz spłacać go w 100% jak w przypadku leasingu.

W

Czy możliwy jest wykup po wynajmie

Użytkownik pojazdu posiada możliwość jego wykupu po kontrakcie. Wartość wykupu ustala się przed lub po okresie podstawowym umowy.

W

Dlaczego muszę podać limit kilometrów ?

Dzięki określeniu ile kilometrów przejeżdżasz rocznie, możemy obliczyć jak często odwiedzisz serwis oraz jaka będzie utrata wartości w czasie. Dzięki temu rata będzie adekwatna do Twojego poziomu eksploatacji pojazdu i dopasowana dla Ciebie.

L

Poszukuje innego auta niż w przedstawionych ofertach, czy mogę liczyć na ofertę ?

Oczywiście, zespół ekspertów MyLease jest do Twojej dyspozycji. Jeżeli wśród naszej szerokiej oferty nie znajdziesz swoich szczegółowych preferencji, skontaktuj się z nami, możemy przeszukać dokładnie dostępne pojazdy danej marki, lub skierować dla Ciebie zamówienie do produkcji.

L

Co to jest leasing ?

Leasing polega na tym, że firma leasingowa „użycza” przedsiębiorcy lub osobie fizycznej określony przedmiot w zamian za płatność w postaci rat leasingowych.

W

Jakie dokumenty potrzebuję aby złożyć wniosek ?

Do złożenia wniosku wystarczy dowód osobisty właściciela firmy / reprezentanta oraz podstawowe dane finansowe, które wystarczy uzupełnić w ramach oświadczenia. W pewnych sytuacjach doradca może poprosić o dodatkowe informacje.

L

Czy mogę leasingować auto używane ?

Tak! Współpracujemy ze sprawdzonymi dostawcami pojazdów używanych i pokontraktowych. Mamy dostęp do największej sieci pojazdów w kraju. Przygotujemy komplet informacji na temat pojazdu oraz atrakcyjną propozycje finansowania.

Cały proces zamówienia nowego samochodu

05

Auto czeka w salonie lub pod domem/firmą

ODBIÓR
04

Podpisanie umowy oraz niezbędnych dokumentów

UMOWA
03

Zadzwonimy do Ciebie

KONTAKT
02

Wypełnij formularz online

FORMULARZ
01

Wybierz auto oraz warunki umowy

WYBÓR

Poproś o kontakt

Wypełnij formularz a nasz doradza skontktuje się z Toba jak najszybciej.

Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli MK Sp. z o.o.. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.