Zdjęcie komputera z kalkulatorami

Oblicz leasing za darmo!

Nasz doradca chętnie pomoże Ci przy wyborze pojazdu lub odpowiedniego finansowania.

Artykuł

Sposoby na finansowanie samochodu – leasing, wynajem czy pożyczka?

Zakup samochodu nie jest prostą decyzją. Istnieje wiele możliwości finansowania samochodów. Pod uwagę musisz wziąć także koszty eksploatacji. W rzeczywistości będzie to najprawdopodobniej druga najdroższa rzecz, którą kupisz – zaraz po zakupie domu lub mieszkania. Dlatego tak ważne jest, abyś wybrać najlepszy dla siebie i swojego budżetu sposób na zakup samochodu.

Doradca handlowy

Leasing samochodu osobowego

Leasing to popularna forma finansowania wśród kierowców. To metoda zasadniczo podobna jest do umowy najmu. Dzięki umowie leasingowej „wynajmujesz” wybrany model samochodu. Przedmiot leasingu (samochód) jest finansowany przez leasingodawcę (bank lub instytucję finansową) i przekazywany najemcy (Tobie) za określoną opłatę miesięczną. Korzystasz z samochodu na ściśle określonych warunkach zawartych w umowie. Pamiętaj, że leasing nie oznacza, że jesteś właścicielem pojazdu, jesteś jego użytkownikiem. Właścicielem pojazdu przez cały okres trwania umowy jest bank. Jednak to na Tobie spoczywa obowiązek i koszt napraw czy przeglądów oraz odpowiedzialność za ubezpieczenie samochodu. Pamiętaj — dobre ubezpieczenie to właściwa inwestycja dla udanego leasingu.

Jeśli Twoim głównym celem jest uzyskanie najniższych rat, leasing może być najlepszą opcją. Miesięczne opłaty leasingowe są zazwyczaj niższe niż spłaty kredytu samochodowego, ponieważ są one oparte na amortyzacji samochodu, a nie na cenie zakupu.

Na naszej stronie można znaleźć wiele ofert leasingu samochodów osobowych.

Wynajem długoterminowy samochodu osobowego

Wynajem długoterminowy cieszy się ogromną popularnością. Taką formę finansowania wybiera coraz więcej przedsiębiorców jako alternatywa klasycznego leasingu. Wynajem długoterminowy jest szczególnie opłacalny, jeśli chcesz „mieć” samochód tylko na określony czas. Zakup własnego pojazdu, niezależnie od tego, czy jest to nowy, czy używany samochód, jest zwykle drogi. Dzięki opcji wynajmu długoterminowego jesteś mobilny, elastyczny i w tani sposób niezależny. Taka forma finansowania ma wiele zalet. Przede wszystkim płacisz stałą miesięczną ratę i otrzymujesz praktycznie wszystko. Na twoich barkach jako użytkownika spoczywa jedynie paliwo i płyn do spryskiwaczy. Cała reszta, czyli opony zimowe wraz z cykliczną ich wymianą oraz przechowywaniem, naprawy, przeglądy, ubezpieczenie jest „ukryte” w racie miesięcznej.

Kiedy wynajmujesz samochód, obowiązują surowe zasady, więc upewnij się, że rozumiesz, jak to działa. Po pierwsze zastanów się, jak długo chcesz być użytkownikiem samochodu, a po drugie pomyśl, ile rocznie pokonujesz kilometrów – jeśli przekroczysz limit kilometrów określony w umowie, będziesz musiał zapłacić dodatkową opłatę przy zwrocie samochodu.

Wynajem długoterminowym samochodów osobowych można również znaleźć na naszej stronie.

Pożyczka na samochód osobowy

Najprościej mówiąc, pożyczka to pożyczenie pieniędzy na zakup samochodu. To forma finansowania, której bardzo blisko do tradycyjnego kredytu bankowego. Decydując się na tą formę finansowania, od razu stajesz się właścicielem zakupionego środka trwałego. Pożyczkę możesz zawrzeć na dłuższy okres niż leasing czy wynajem, a to duży plus – obniżasz wysokość raty, wydłużając okres spłaty. Pożyczka leasingowa jest doskonałą propozycją dla Ciebie, jeśli nie jesteś „Vatowcem” lub jesteś rolnikiem, dlatego że rata pożyczki jest zwolniona z podatku VAT.

Jeśli kapitał i własność są Twoimi priorytetami, pożyczka może być najlepszym rozwiązaniem.

Jak obliczyć leasing — kalkulator leasingowy

Jest wiele sposobów na obliczenie wysokości miesięcznej raty, czy całkowitego kosztu leasingu. Najskuteczniejszy i najprostszy to kalkulator leasingowy. Dzięki naszemu kalkulatorowi możesz łatwo sprawdzić jak kosztowny będzie leasing Twojego samochodu.

Sprawdź nasz kalkulator leasingowy.

Podsumowanie — co wybrać ?

Niestety nie ma jednej odpowiedzi na to, co lepiej wybrać. Zarówno pożyczka, leasing i wynajem długoterminowy to przyjazne dla portfela opcje finansowania. Przed wyborem każdej z form finansowania przyjrzyj się swojej sytuacji finansowej, aby upewnić się, że masz wystarczające dochody na pokrycie miesięcznej raty. Poświęć trochę czasu na poznanie warunków i kosztów finansowania samochodu przed podpisaniem umowy.

Dowiedz się więcej na temat opcji finansowania

Leasing

Leasing jest aktualnie najpopularniejszą metodą finansowania samochodów przez firmy oraz osoby fizyczne.

Zobacz więcej

Wynajem długoterminowy

Jest to nowoczesna forma użytkowania pojazdu przez wskazany w umowie okres przy określonym limicie kilometrów.

Zobacz więcej

Pożyczka

Jest udzielana przez firmy leasingowe i jest przeznaczona tylko na sfinansowanie środków trwałych.

Zobacz więcej

Porównaj oferty leasingu aż 14 firm

W ciągu kilku minut możesz porównać oferty wielu banków oraz wybrać najlepszą z nich odrazu po wypełnieniu formularza.

Logo banku Alior
Logo banku Alvara
Logo banku Leasingu Polskiego
Logo Cofidisu
Logo banku Santander
Porównaj oferty

Częste pytania i odpowiedzi

W

Czym jest wynajem długoterminowy oraz czym się różni od leasingu tradycyjnego ?

Wynajem jest nowoczesną formą użytkowania pojazdu. Dzięki zryczałtowanej miesięcznej opłacie, nie musisz przejmować się nie planowanymi kosztami napraw samochodu czy opłaceniem rocznej polisy. Spłacasz tylko tyle, ile pojazd traci na wartości. Nie musisz spłacać go w 100% jak w przypadku leasingu.

W

Czy możliwy jest wykup po wynajmie

Użytkownik pojazdu posiada możliwość jego wykupu po kontrakcie. Wartość wykupu ustala się przed lub po okresie podstawowym umowy.

W

Dlaczego muszę podać limit kilometrów ?

Dzięki określeniu ile kilometrów przejeżdżasz rocznie, możemy obliczyć jak często odwiedzisz serwis oraz jaka będzie utrata wartości w czasie. Dzięki temu rata będzie adekwatna do Twojego poziomu eksploatacji pojazdu i dopasowana dla Ciebie.

L

Poszukuje innego auta niż w przedstawionych ofertach, czy mogę liczyć na ofertę ?

Oczywiście, zespół ekspertów MyLease jest do Twojej dyspozycji. Jeżeli wśród naszej szerokiej oferty nie znajdziesz swoich szczegółowych preferencji, skontaktuj się z nami, możemy przeszukać dokładnie dostępne pojazdy danej marki, lub skierować dla Ciebie zamówienie do produkcji.

L

Co to jest leasing ?

Leasing polega na tym, że firma leasingowa „użycza” przedsiębiorcy lub osobie fizycznej określony przedmiot w zamian za płatność w postaci rat leasingowych.

W

Jakie dokumenty potrzebuję aby złożyć wniosek ?

Do złożenia wniosku wystarczy dowód osobisty właściciela firmy / reprezentanta oraz podstawowe dane finansowe, które wystarczy uzupełnić w ramach oświadczenia. W pewnych sytuacjach doradca może poprosić o dodatkowe informacje.

L

Czy mogę leasingować auto używane ?

Tak! Współpracujemy ze sprawdzonymi dostawcami pojazdów używanych i pokontraktowych. Mamy dostęp do największej sieci pojazdów w kraju. Przygotujemy komplet informacji na temat pojazdu oraz atrakcyjną propozycje finansowania.

Cały proces zamówienia nowego samochodu

05

Auto czeka w salonie lub pod domem/firmą

ODBIÓR
04

Podpisanie umowy oraz niezbędnych dokumentów

UMOWA
03

Zadzwonimy do Ciebie

KONTAKT
02

Wypełnij formularz online

FORMULARZ
01

Wybierz auto oraz warunki umowy

WYBÓR

Poproś o kontakt

Wypełnij formularz a nasz doradza skontktuje się z Toba jak najszybciej.

Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli MK Sp. z o.o.. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.